Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Trener Piotr Tworek przyznaje: Ciężko teraz jeszcze marzyć o pucharach

Warta Poznań przegrała 2-3 ze Śląskiem Wrocław i przed ostatnią kolejką PKO Ekstraklasy będzie na 8. miejscu. Szanse na awans Warty do europejskich pucharów są już iluzoryczne. - Po tym meczu ciężko nam marzyć o czwartym miejscu - mówi trener Warty Poznań Piotr Tworek.

Warta Poznań przegrała ze Śląskiem Wrocław 2-3, choć po pierwszej połowie prowadziła 1-0 po golu Maika Nawrockiego.

Warta - Śląsk. Piotr Tworek chwali Maika Nawrockiego

Trener Piotr Tworek chwalił Maika Nawrockiego za występ, choć np. przy trzecim golu Śląska został on uprzedzony przez Roberta Picha. - Występ Maika oceniam bardzo poprawnie, dobrze. Strzelił gola, w defensywie zagrał dobre zawody, jestem z niego zadowolony - przekonuje trener Piotr Tworek.

Maik Nawrocki, 20-letni młodzieżowy reprezentant Polski, do Warty Poznań jest wypożyczony z Werderu Brema, gdzie grywał w rezerwach. - O tym, czy zostanie w Warcie Poznań na kolejny sezon, będziemy rozmawiali, choć to pytanie bardziej do dyrektora sportowego - podkreśla trener Piotr Tworek.

Reklama

Warta - Śląsk. Piotr Tworek: Zbyt szybko straciliśmy gole w drugiej połowie

Trener Warty Poznań tak podsumował mecz ze Śląskiem Wrocław: - W ostatnim meczu, gdy byliśmy w roli gospodarza, nie udało się zdobyć nawet jednego punktu. Otworzyliśmy wynik, choć to rywal stwarzał więcej sytuacji w pierwszej połowie. Zbyt szybko stracone bramki w drugiej połowie sprawiły, że było nam trudno. Można było przypuszczać, że trzeci gol zamknie mecz. Bramka na 2-3 dała jeszcze cień nadziei, ale nie udało nam się zdobyć choć jednego punktu. W Krakowie postaramy się poprawić swój dorobek punktowy i w dobrych humorach zakończymy sezon.

W ostatniej kolejce Warta Poznań zagra w niedzielę z Cracovią.

Bartosz Nosal

Ekstraklasa - wyniki, terminarz i tabela

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje