Reklama

Reklama

Piotr Tworek: Niestrzelone karne się zdarzają. Wykonawcy będą nadal do nich podchodzili

Warta Poznań przegrała 0-2 z Rakowem Częstochowa, po dwóch niestrzelonych rzutach karnych i golu samobójczym. Może te karne i gol samobójczy z Rakowem wyczerpią limit nieszczęść Warty - mówi trener poznaniaków Piotr Tworek.

- Smutny wieczór dla Warty Poznań. Przegraliśmy dziwne spotkania. Pechowy, pechowy dzień, który spowodował, że kompletnie nic nam się nie układało na boisku. Tak jak wygrywamy i cieszymy się ze zwycięstw jako zespół, tak z Rakowem przegraliśmy jako zespół. Mamy parę dni, by z Jagiellonią powetować sobie stratę. Razem wygrywamy, razem przegrywamy i razem będziemy pracować nad tym, by znów wygrać - mówi trener Warty Piotr Tworek.

Piotr Tworek: Kupczak i Kuzimski nadal będą strzelali rzuty karne

- Rozluźnienie? Nie, w żadnym razie nie przegraliśmy z tego powodu. My sobie postawiliśmy cel, który chcemy w ostatnich meczach zrealizować, chcemy wygrywać, chcemy z tej rundy wiosennej wydusić, ile tylko się da. Porażka jest porażką, o wyniku nie ma co dyskutować, ale z przebiegu gry i budowania akcji, stwarzania sobie sytuacji, można być zadowolonym. Natomiast straciliśmy dwa gole, to jest takie kuriozum, które pokazuje, że niezależnie od tego, co robimy w ofensywie, to trzeba nie popełnić błędu w defensywie, bo to może zniweczyć cały trud - dodaje Piotr Tworek.

Reklama

- Dwa rzuty karne nietrafione... W treningu wchodzą jak na zawołanie, a dzisiaj niestety się nie udało. Mateusz Kupczak i Mateusz Kuzimski trafiają i będą trafiali rzuty karne, będą następne jedenastki. Będą do nich podchodzić, niech się mylą jeszcze 2-3 razy, i tak będą podchodzić nadal. Wiemy jak Mateusz Kupczak strzela karne, wiemy jak Mateusz Kuzimski strzela karne. Zdarza się, dzisiaj się zdarzyło tym chłopcom. Moja rola, nasza rola sztabu i zawodników, by znów były sytuacje po których będą rzuty karne - podkreśla trener Warty Poznań.

26. kolejka PKO Ekstraklasy: Jagiellonia - Warta

W następnej kolejce PKO Ekstraklasy, w piątek Raków Częstochowa zagra ze Śląskiem Wrocław (godz. 18, transmisja w Canal Plus Sport), a w niedzielę Warta Poznań zagra w Białymstoku z Jagiellonią (niedziela, godz. 12.30, transmisja w Canal Plus Sport).

Bartosz Nosal

Reklama

Reklama

Reklama