Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Lech Poznań ma najlepszą jesień od 29 lat. Trener zaskoczony

- Jestem pod wrażeniem tego, co osiągnął zespół. Mam ogromny szacunek i wyrazy uznania dla zawodników Lecha za tę rundę. Drużyna w wielu aspektach mnie zaskoczyła - przyznaje trener Lecha Poznań Maciej Skorża. Lech po rundzie jesiennej jest liderem rozgrywek.

Taka sytuacja nie zdarzyła się od 29 lat. Po raz ostatni Kolejorz prowadził po pełnej pierwszej rundzie rozgrywek w 1992 roku, co zresztą skończyło się zdobyciem odebranego Legii Warszawa i ŁKS Łódź (za korupcję) mistrzostwa. To zatem dobry prognostyk przed końcem tego sezonu, który dla Kolejorza jest szczególny. Lech chce na stulecie istnienia w 2022 roku wywalczyć swój ósmy tytuł.

Wówczas lechici prowadzili o punkt przed ŁKS Łódź i dwa punkty przed Ruchem Chorzów oraz Widzewem Łódź. Teraz poznaniacy mają trzy punkty przewagi nad Pogonią Szczecin i pięć punktów nad Lechią Gdańsk. Przed 29 laty Lech był już pewien, że liderem pozostanie do nowego roku, teraz takiej pewności nie ma. Runda jesienna się zakończyła, ale przed nami jeszcze dwie kolejki rundy wiosennej - poznaniacy zmierzą się w nich z rewelacją sezonu, Radomiakiem Radom na wyjeździe oraz przed Wigilią z Górnikiem Zabrze u siebie. On także ostatnio wygrywa, więc zadanie nie jest łatwe.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: Lech Poznań z najlepszym bilansem u siebie od 37 lat

Lech Poznań rozbudził nadzieje kibiców

Jednakże i tak takiej jesieni jak obecna nie pamięta zbyt wielu kibiców Kolejorza. Dla młodszego pokolenia to zupełne nowum, kontrastujące z "wyczynami" lechitów w ostatnich latach. Teraz Lech jest systematyczny i wystarczająco skuteczny. Ma już teraz 38 punktów, czyli więcej niż w całym poprzednim sezonie, ukończonym ostatecznie na skandalicznym, jedenastym miejscu. 

- To jeszcze nie pora na chwalenie zespołu, bo rozgrywki w tym roku się nie skończyły - mówi Maciej Skorża, ale dodaje, że Lech zrobił na nim ogromne wrażenie i nawet jego samego w wielu aspektach zaskoczył. - Mam ogromny szacunek i wyrazy uznania za tę rundę. Praca wszystkich sprawiła, że jesteśmy na pierwszym miejscu - dodaje, a apetyty kibiców w Wielkopolsce są ogromnie rozbudzone.

Kto zostanie najlepszym sportowcem 2021 roku? - GŁOSUJ TUTAJ!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje