Cierpienie Huberta Hurkacza na korcie i nagły komunikat Wimbledonu. Słowa mówią wszystko

Dramat Huberta Hurkacza na Wimbledonie. Reprezentant Polski skreczował w meczu z Francuzem Arthurem Filsem w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach trawiastych. Problemy zdrowotne tenisisty poruszyły internautów. Na sytuację zawodnik zareagował między innymi oficjalny profil rozgrywek w Anglii. - Smutne zakończenie ekscytującego spotkania - czytamy.

Koniec Wimbledonu dla Huberta Hurkacza. Kontuzja Polaka na korcie
Koniec Wimbledonu dla Huberta Hurkacza. Kontuzja Polaka na korcie /Arthurem Filsem / X @/Wimbledon/Getty Images

Hubert Hurkacz na początek zmagań na Wimbledonie pokonał Mołdawianina Radu Albota 5:7, 6:4, 6:3, 6:4. Tragedia wydarzyła się jednak w czwartkowym spotkaniu. W drugiej rundzie prestiżowych rozgrywek w Anglii 27-letni zawodnik pochodzący z Wrocławia, choć był faworytem w starciu z Francuzem Arthurem Filsem, nie dokończył meczu. "Hubi" skreczował w tie-breaku czwartego seta. "Biało-Czerwony" doznał kontuzji przy próbie obrony uderzenia. Poczuł ból pod kolanem w prawej nodze i nie był w stanie podnieść się z kortu. Z pomocą ruszył do niego rywal, a całe zdarzenie nie uszło uwadze publiczności, która nagromadziła sportowców brawami.

A to nie wszystko.

Hubert Hurkacz vs. Arthur Fils. SKRÓT. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport

Koszmar Huberta Hurkacza na Wimbledonie. Komentarze mówią wszystko

Ciężko jest wygrać taki mecz z przyjacielem. W czwartej kwarcie graliśmy naprawdę dobrze. Mieliśmy kilka świetnych punktów. Skakał wszędzie. Bardzo mi go szkoda. Mam nadzieję, że szybko powróci do zdrowia

~ mówił na gorąco po spotkaniu rywal reprezentanta Polski.

Na problemy zdrowotne wrocławianina błyskawicznie zareagował oficjalny profil rozgrywek w Anglii. "Smutne zakończenie ekscytującego spotkania. Arthur Fils awansuje do swojej pierwszej trzeciej rundy Wielkiego Szlema po tym, jak Hubert Hurkacz został zmuszony do wycofania się z powodu kontuzji w czwartym secie w tie-breaku" - czytamy.

Na uraz Polaka zareagowała również oficjalna strona Roland Garrosa. "Życzę szybkiego powrotu do zdrowia, Hubi!" - przekazano.

"Tragikomiczny spektakl dnia", "Nieważne są wyniki, Wimbledon, styl. Wszystko jest błahe. Niech on po prostu będzie zdrowy", "Hubert Hurkacz musiał się wycofać z powodu kontuzji, gdy w czwartym secie stracił punkt meczowy z Arthurem Filsem. W burzliwy i wczesny sposób żegna się jeden z potencjalnych kandydatów wygrania Wimbledonu", "Koszmar", "Hurkacz zmarnował swoją największą szansę na awans. Niezadowalające" - pisali  internauci na portalu X.

Jak poinformowano, odwołano konferencję z udziałem 27-latka, a on sam udał się na badania do szpitala.