• 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0-1 w meczu 7. kolejki Ekstraklasy

Po kuriozalnym golu Alexandra Gorgona "Portowcy” wywożą trzy punkty z pustego stadionu w Gdańsku.

Zobacz zapis relacji z meczu Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin

Wyjątkowo przygnębiająco wyglądał w poniedziałek Stadion Energa. Nie dlatego, że był jesienny, wilgotny wieczór. Powodem była przeraźliwa pustka na 40-tysięczniku. Z dwojga złego chyba lepiej, żeby mecze były bez publiczności, niż miałoby nie być ich w ogóle.

Mogliśmy spodziewać się dobrego, ofensywnego meczu, do składu Lechii powrócił Kenny Saief, a w Pogoni zadebiutował syn sławnego słoweńskiego piłkarza Zlatko Zahovicia, Luka. Niestety byliśmy świadkami typowego ligowego "dżemu".

Zaczęło się od przewagi Lechii, a z wysokości trybun wydawało się, że krytykowana przy meczach reprezentacji murawa nie pomagała piłkarzom w rozgrywaniu akcji.

Lechia starała się skrzydłami, aktywni byli Omran Haydary i Conrado. Gdański Brazylijczyk z numerem "20" robił co mógł, ale bramkę niespodziewanie zdobył jego szczeciński vis-a-vis.

W 23. minucie "Portowcy" wyszli z kontrą, pomocnik Alexander Gorgon nie bardzo miał koncepcję co zrobić z piłką, wreszcie podał w pole karne, futbolówka minęła wszystkich i obok zaskoczonego Duszana Kuciaka wpadła do bramki. Gol z lekka kuriozalny i jak się okazało jedyny.

Gospodarze starali się wyrównać, ale głównym wynikiem ich starań były dwie dystansowe niecelne próby niezłego Tomasza Makowskiego i kontuzja stopera gości Mariusza Malca.

"Portowcy" czujnie stali na własnej połowie, w tej sytuacji lechiści próbowali wyrównać strzałami z daleka. W 57. minucie uderzał Conrado, w 61. Saief usiłował pokonać Dantę Stipicę z dystansu. Chwilę później głową groźnie uderzał niewidoczny Flavio Paixao, którego chwilę później zastąpił wychowanek Pogoni - Łukasz Zwoliński. Nie zmieniło to obrazu gry, Lechia miała inicjatywę, ale nie wynikało z tego nic konkretnego. To było przysłowiowe bicie głową w mur. Bolączką było też to, że żadne z licznych dośrodkowań nie mogło minąć pierwszego ze szczecińskich obrońców. Wydaje się, że pięć zmian zaordynowanych przez szkoleniowca gospodarzy niewiele wniosło do gry

Dzięki wygranej w Gdańsku Pogoń przeskoczyła Lechię w tabeli i jest szósta w PKO Ekstraklasie. Podopieczni Piotra Stokowca mają w sezonie 2020/21 idealnie równy bilans - trzy wygrane i trzy przegrane. Wszystkie zwycięstwa odnieśli z ligowymi beniaminkami.

David Stec90′
55′ Bartosz Kopacz
Konstantinos Triantafyllopoulos
75′ Michał Nalepa
Mariusz Malec42′
Rafał Pietrzak
Hubert Matynia67′
74′ Omran Haydary
Michał Kucharczyk
Jarosław Kubicki
Damian Dąbrowski66′
64′ Conrado Buchanelli Holz
Alexander Gorgon  23′ 87′
73′ 80′ Tomasz Makowski
Kacper Smolinski67′
79′ Kenny Saief
Sebastian Kowalczyk88′
63′ Flavio Paixao
Luís Carlos Machado Mata67′ 79′
79′ Maciej Gajos
Kamil Drygas
Egzon Kryeziu
Kacper Kozłowski
80′ Mateusz Sopoćko
Tomas Martins Podstawski88′
64′ Egy Maulana Vikri
Maciej Żurawski67′
74′ Mateusz Żukowski
Adrian Benedyczak
63′ Łukasz Zwoliński