Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Wielka tragedia piłkarza Lecha. Można mu pomóc!

Wojciech Onsorge, piłkarz Lecha II Poznań, a w przeszłości także m.in. Warty Poznań czy Elany Toruń, przerwał karierę, by ratować życie. Latem u piłkarza zdiagnozowano nowotwór złośliwy płata ciemieniowego. Można mu pomóc - poprzez zbiórkę na portalu siepomaga.pl.

Jeszcze w kwietniu tego roku 27-letni Wojciech Onsorge rozegrał trzy mecze w drugiej lidze w barwach Lecha II Poznań, z Pogonią Siedlce, Olimpią Grudziądz i Zniczem Pruszków. Ten ostatni - dzień po swoich urodzinach. Zimą trafił do rezerw Lecha, by doświadczeniem wspomagać na boisku i na treningach 16-, 17- czy 18-letnich wychowanków Akademii, bo taką Lech ma filozofię. Na boisku zwykle takich starszych piłkarzy jest dwóch lub trzech. Później jednak Onsorge zniknął ze składu - jak się okazało, problemem były poważne problemy zdrowotne. Zagrożone jest bowiem życie piłkarza!

Reklama

Wojciech Onsorge walczy o życie - pomóżmy mu!

- Lekki niedowład dwóch palców lewej ręki, prawie niezauważalny. Przez myśl mi wtedy nie przeszło, że to początek dramatu, początek mojego nowego życia - tak zaczął swoją krótką opowieść Wojciecha Onsorge na stronie Fundacji Siepomaga.

Te objawy nastąpiły po pobraniu krwi, gdy na przedramieniu pojawił się duży krwiak. On jednak zaczął ustępować, a niedowład stawał się coraz większy. Piłkarz zgłosił się do szpitala i w połowie lipca wykonano mu rezonans magnetyczny głowy. - Wtedy wszystko stało się jasne! W moim mózgu była zmiana  o wielkości 3 centymetrów! - napisał Wojciech Onsorge. Kolejne badania zalecono po trzech miesiącach - w tym czasie niedowład postępował, a zmiana się powiększyła. - Guz jest nieoperacyjny... Na czekanie straciłem tyle czasu, że teraz nie mam już wielu opcji leczenia! Ale ja muszę walczyć - błagam, daj mi szansę na życie! - apeluje piłkarz Lecha.

Wojciechowi Onsorge można pomóc wpłacając środki na zweryfikowanej stronie na platformie siepomaga.pl -

Do akcji w swoich mediach społecznościowych włączyli się obaj poznańscy ekstraklasowcy: Lech i Warta. - My już działamy, profesor Pawlaczyk i jego ekipa tutaj pomaga w konsultacjach oraz wyborze drogi leczenia Wojtka. Działa już zbiórka, zachęcamy do wpłacania - napisał na twitterze rzecznik prasowy Lecha Maciej Henszel. - Gdyby nie klub, już dawno zostałbym z niczym! - odpisał zawodnik.

Wojciech Onsorge - symbol Warty Poznań

Wojciech Onsorge jako junior trafił z klubu 1920 Mosina do Warty Poznań i spędził w niej blisko dekadę. W maju 2013 roku zadebiutował w pierwszej lidze, jako 19-latek. W tamtej drużynie, która została zdegradowana do niższej klasy, występował z m.in. Adrianem Lisem czy Michałem Jakóbowskim, którzy dziś reprezentują "Zielonych" w Ekstraklasie. Klub z Wildy przeżywał wtedy bardzo ciężki okres - nie dostał nawet licencji na grę w drugiej lidze, musiał walczyć w trzeciej. Wojciech Onsorge wciąż jednak reprezentował Wartę, z którą najpierw wrócił do drugiej ligi, a następnie do pierwszej. W tym klubie był też trenerem młodzieży. Zimą 2019 roku przeniósł się do Elany Toruń, a przed Lechem II występował jeszcze w Polonii Środa Wlkp.

Zasady plebiscytu As Sportu 2021 możesz przeczytać w tym miejscu

ag

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama