Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Lech Poznań - Warta Poznań. Bilety na derby idą jak woda

Już teraz Lech Poznań sprzedał 17 327 biletów na niedzielny, derbowy mecz z Wartą Poznań. To tyle, ile obejrzało cały mecz Lecha z Pogonią Szczecin. Wygląda na to, że rekord frekwencji w tym sezonie może zostać pobity.

Chociaż oba poznańskie zespoły żyją w zgodzie i ich rywalizacja nie ma takiej polaryzacji jak w wypadku derbów Krakowa, Trójmiasta, Łodzi czy innych miast, to i tak akurat ten mecz budzi ogromne zainteresowanie. Składa się na nie standardowy boom na dobrze grającego w tym sezonie Lecha, który jest wciąż liderem rozgrywek, a także ciekawość Warty Poznań, która w Ekstraklasie gra jednak bardzo rzadko. Po spadku w 1950 roku awansowała jedynie na dwa sezony w połowie lat dziewięćdziesiątych, a także teraz.

CZYTAJ TAKŻE: Lech Poznań wygrał mecz, w którym mu nie szło. To ważne

Mecz budzi więc spore zainteresowanie i Lech już sprzedał ponad 17 tysięcy biletów, a zatem tyle, ile udało mu się rozprowadzić np. na cały mecz z Pogonią Szczecin pod koniec sierpnia. Później mecze lechitów oglądało jeszcze więcej chętnych - na starcie z Wisłą Kraków we wrześniu przyszło przeszło 26 tys. osób, a ze Śląskiem Wrocław na początku października - nawet ponad 28 tysięcy. Nie zawiedli się, zobaczyli efektowne wygrane swych pupili i mnóstwo bramek.

Reklama

Teraz Lech się nieco zaciął i po wyjazdowych remisach w Mielcu i Łęcznej z trudem i tylko 1-0 wygrał u siebie z Piastem Gliwice. Ten pojedynek obejrzało przy Bułgarskiej 18 tys. kibiców, czyli znacznie mniej niż miesiąc czy dwa miesiące temu. To pokazuje, jak bardzo Lech podatny jest z frekwencją na wyniki.

Derby Poznania Lech - Warta to rarytas

Derby z Wartą Poznań to jednak co innego. Ludzie traktują ten mecz jako rzadko rarytas, który trafia się drugi raz na przestrzeni może i całego życia wielu fanów. Stąd ogromne zainteresowanie, a 400 biletów zamówiła też Warta.

W wypadku derbowego starcia trudno nawet jednoznacznie określić, kto jest gościem, a kto kibicuje gospodarzom. Kibice się mieszają, wielu nosi łączone szaliki, a Warta Poznań i jej zwolennicy nie budzą agresji ze strony kibiców Lecha. To diametralnie inna sytuacja niż w innych polskich miastach.

Znaczenie derbów będzie ogromne, gdyż dwa poznańskie zespoły zajmują skrajne miejsca w tabeli. Lech prowadzi, a po korzystnej dla niego ostatniej kolejce, wyszedł na dwa punkty przed Lechię Gdańsk. Teraz nawet zaległy mecz Rakowa Częstochowa nie sprawia, by zdobywcy Pucharu Polski mogli go dogonić. Wygrana z Wartą umocni go na prowadzeniu.

Wszystkie skróty Ligi Mistrzów online w Interia Sport - ZOBACZ!

Warciarze natomiast są w bardzo trudnej sytuacji. Znaleźli się w strefie spadku, zmienili trenera i nowy szkoleniowiec Dawid Szulczek próbuje odbudować mental i dobra grę zespołu. 

Derby Poznania Lech - Warta. Kiedy mecz?

Derby Poznania między Lechem Poznań i Wartą Poznań odbędą się w niedzielę 28 listopada o godz. 15 na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Transmisja w Canal+, Canal+3, ale także w TVP Sport.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje