Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (16 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (14 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (11 pkt.)

Lech Poznań był marzeniem Antoniego Kozubala. Jest dokument

"Moim największym marzeniem jest zostać piłkarzem. Marzę o świetnej karierze w dobrym klubie. Szczytem moich marzeń jest gra w Lechu Poznań" - napisał Antoni Kozubal w szkolnym wypracowaniu w podstawówce. Marzenie spełniło się w starciu z Piastem Gliwice.

Szkolne wypracowanie Antoniego Kozubala pokazała na Twitterze jego macierzysta akademia piłkarska Beniaminek Profbud Krosno. To stamtąd Antoni Kozubal trafił do Lecha Poznań w 2017 roku, gdy liczył 13 lat. Teraz ma 16 lat i 7 miesięcy i w tam młodym wieku zadebiutował w poznańskim Lechu w meczu z Piastem Gliwice. To czyni tego piłkarza jednym z najmłodszych debiutantów w całych dziejach "Kolejorza". Młodszy był tylko Andrzej Woźniak w latach sześćdziesiątych.

Najmłodsi debiutanci w Lechu Poznań:

16 lat i 67 dni   Andrzej Woźniak  13.6.1963  (Gwardia Warszawa - Lech)

16 lat i 210 dni   Antoni Kozubal   14.3.2021  (Lech - Piast Gliwice)

Reklama

16 lat i 267 dni   Dawid Kownacki  6.12.2013  (Lech - Wisła Kraków)

16 lat i 279 dni   Arkadiusz Radomski  2.4.1994  (Legia Warszawa - Lech)

16 lat i 298 dni   Filip Marchwiński   16.12.2018  (Zagłębie Sosnowiec - Lech, rekordowy debiut z golem)

16 lat i 309 dni   Arkadiusz Czarnecki  14.5.2004  (Lech - Polonia Warszawa)

Antoni Kozubal został włączony do pierwszego zespołu Lecha podczas zgrupowania w Belek w Turcji, co zwiastowało chęć wystawienia go w krótkim czasie w meczu o stawkę. U trenera Dariusza Żurawia to już kolejny nastolatek, który zadebiutował w tym sezonie po Filipie Borowskim (zagrał w zeszłorocznym meczu Pucharu Polski ze Zniczem Pruszków) i Krystianie Palaczu, który także jako 17-latek wszedł do gry po raz pierwszy w niedawnym pojedynku z Wisłą Płock.

Debiut Antoniego Kozubala jest tym istotniejszy, że to zawodnik pochodzący daleko spoza Wielkopolski. Jest wychowankiem Beniaminka Krosno i dowodem na to, jak "Kolejorz" penetruje Podkarpacie w poszukiwaniu młodych talentów do akademii. Młody gracz miał 13 lat, gdy trafił do Lecha.

Jego macierzysty klub z Krosna pokazał po debiucie szkolne wypracowanie Antoniego Kozubala, które ten napisał w podstawówce, już po pierwszych treningach z Lechem. Czytamy w nim: "Moim największym marzeniem jest zostać piłkarzem. Marzę o świetnej karierze w dobrym klubie. Szczytem moich marzeń jest gra w Lechu Poznań. Marzenia się spełniają dobrą pracą i chęcią. Jestem młodym dzieckiem, który chce spełniać wspaniałe marzenia. Bardzo kocham piłkę nożną i wierzę, że będę kiedyś piłkarzem".

I marzenie się spełniło.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje