Pogromczyni Fręch z kolejnym awansem na Wimbledonie. Wystarczyły... 24 minuty

Magdalena Fręch nie miała szczęścia na tegorocznym Wimbledonie w singlu - Polka odpadła z rywalizacji pojedynczej już po pierwszym meczu, a jej pogromczynią okazała się Beatriz Haddad Maia. Brazylijka w następnej rundzie tymczasem mogła cieszyć się z kolejnego awansu... już po 24 minutach gry. Nie oznacza to oczywiście, że aż tak prędko zapisała na swoim koncie dwa sety - jej rywalka, Camila Osorio, napotkała pewne poważne kłopoty...

Beatriz Haddad Maia
Beatriz Haddad Maia/DIMITAR DILKOFF/AFP/East News/East News

Magdalena Fręch niestety nie zapamięta przesadnie dobrze swojego występu na tegorocznym wielkoszlemowym Wimbledonie - 4 lipca, wespół z Katarzyną Kawą, odpadła ze zmagań deblowych, natomiast dzień wcześniej zaliczyła podobny scenariusz jeśli mowa o singlu.

Łodzianka uległa 5:7, 3:6 reprezentantce Brazylii Beatriz Haddad Mai, a ta już w czwartek podeszła do kolejnego istotnego wyzwania i stanęła na korcie naprzeciw Kolumbijki Camili Osorio. W tej sytuacji wszystko rozstrzygnęło się w błyskawicznym tempie.

Camila Osorio - Beatriz Haddad Maia. Skrót meczu. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport

Wimbledon 2024. Pech Osorio, błyskawiczny awans Haddad Mai

Haddad Maia weszła w mecz niczym burza i już po nieco ponad 10 minutach miała na swoim koncie trzy wygrane gemy - widać jednak było, że Osorio zmaga się z dyskomfortem i w końcu zawodniczka poprosiła o przerwę medyczną.

Po dłuższej przerwie na moment powróciła ona do zmagań, ale... z powodu problemów zdrowotnych ostatecznie kreczowała. Tym samym pogromczyni Fręch po zaledwie 24 minutach miała prawo już myśleć o kolejnej rundzie zawodów w Londynie.

Wimbledon 2024. Haddad Maia czeka na kolejną rywalkę

Jeszcze 4 lipca Brazylijka pozna swoją kolejną rywalkę - a będzie to zwyciężczyni z pary Danielle Collins (Stany Zjednoczone) - Dalma Galfi (Węgry). Faworytką jest tu bez wątpienia Amerykanka, która w światowym rankingu zajmuje pozycję tuż za pierwszą dziesiątką najlepszych tenisistek.

Wimbledon 2024 potrwa jeszcze do weekendu 13-14 lipca. Już w czwartkowe popołudnie zapraszamy tymczasem na starcie Igi Świątek z Petrą Martićlink do tekstowej relacji na żywo z tego starcia znajduje się tutaj.

Beatriz Haddad Maia/Sean M. Haffey / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP/AFP