Zagłębie Lubin - Lech Poznań 3-3 w meczu 28. kolejki Ekstraklasy

Kolejna szalona pogoń w starciu Ekstraklasy! Lech Poznań przegrywał w pierwszej połowie 1-3 z Zagłębiem Lubin, ale w drugiej części gry udało mu się odmienić losy spotkania. Wyrównująca bramka padła w ostatnich minutach meczu!

Zobacz relację z meczu Zagłębie Lubin - Lech Poznań

Relacja z meczu na urządzenia mobilne

Piłkarze Zagłębia Lubin nie przegrali w czterech ostatnich spotkaniach z Lechem Poznań i także dziś od samego początku ruszyli do ataku. Już w 8. minucie udało im się wyjść na prowadzenie. Jakub Kamiński pechowo faulował dobrze ustawionego Filipa Starzyńskiego i sędzia wskazał na "jedenastkę".

Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł sam poszkodowany i mocnym uderzeniem pokonał Mickey’a van der Harta. Piłkarze Lecha nie dali się jednak zepchnąć do defensywy i szybko ruszyli do ataku. Najpierw z dystansu spróbował Dani Ramirez, a po chwili groźnym strzałem z głowy, czujność bramkarza sprawdził Christian Gytkjaer.

W obu sytuacjach bardzo dobrze interweniował Dominik Hładun, jednak był bezradny przy kolejnej próbie napastnika drużyny gości. Bardzo dobrą asystą popisał się Ramirez, a duński napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza Zagłębia.

Gospodarze szybko otrząsnęli się po otrzymanym ciosie i przeszli do ofensywy. W 25. minucie Alan Czerwiński posłał precyzyjną piłkę w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Sasza Żivec i uderzeniem głową umieścił ją w siatce.

Wołodymyr Kostewycz
47′ Jewgienij Baszkirow
Jakub Kamiński  77′
 27′ 74′ Sasza Żivec
Karlo Muhar46′
 9′, 40′ 89′ Filip Starzyński
Daniel Ramirez Fernandez  88′
79′ Dejan Dražić
Filip Marchwiński46′
79′ Jakub Tosik
Jakub Moder46′
89′ 91′ Łukasz Poręba
Juliusz Letniowski
Mátyás Tajti
Michał Skóraś
74′ Dawid Pakulski
Mateusz Skrzypczak
Kacper Chodyna
Timur Żamaletdinow78′
Patryk Szysz

Rok Sirk

Bliski zdobycia bramki był również Bartosz Białek, który oddał bardzo mocny strzał z okolic 20. metra. Nie udało mu się co prawda trafić do siatki, ale już kilka minut później piłka minęła linię bramkową van der Harta.

Wołodymyr Kostewycz w iście siatkarskim stylu zatrzymał podanie Czerwińskiego, będąc we własnym polu karnym. Sędzia ponownie wskazał na "jedenastkę", a Starzyński mógł celebrować drugiego gola z rzutu karnego w tym spotkaniu.

Dowiedz się więcej na temat: Ekstraklasa | Zagłębie Lubin | Wisła Płock