Reklama

Reklama

Stal Mielec. Dariusz Skrzypczak: Odeszli bardzo dobrzy zawodnicy

"Odeszli bardzo dobrzy zawodnicy" - powiedział trener ekstraklasowych piłkarzy PGE FKS Stali Mielec Dariusz Skrzypczak. Poinformował, że są zaawansowane rozmowy w sprawie pozyskania napastnika i ofensywnego pomocnika, ale nie ma na razie konkretów.

W sezonie 2020/2021 nie będą już grać w mieleckim zespole m.in. Bartosz Nowak, Adrian Paluchowski, Jakub Wrąbel, Michał Żyro. 

Reklama

"Obecnie to tak wygląda, że jesteśmy osłabieni (w porównaniu z poprzednim sezonem - PAP)" - przyznał opiekun mielczan podczas piątkowej konferencji prasowej.

W minionym tygodniu zastąpił on Dariusza Marca, z którym klub nie doszedł do porozumienia w sprawie dalszej współpracy. Pod wodzą nowego szkoleniowca mielczanie rozegrali pierwszy sparing, wyjazdowy z Wisłą Kraków (przegrali 2:4).

"Za dużo straciliśmy bramek. Dlatego poprawy wymaga gra defensywna, ale całego zespołu. Nie polega ona bowiem tylko na tym, co robi bramkarz i obrońcy. Jestem jednak tu za krótko, aby stwierdzić, że tylko to należy udoskonalić" - powiedział Skrzypczak.

Jego zdaniem, pojedynek z "Białą Gwiazdą" pokazał, że drużyna ma duży potencjał jeśli chodzi o ofensywę, dobrze przechodzi z defensywy do ataku.

Przyznał, że nim podpisał umowę ze Stalą był też na rozmowie w sprawie pracy w Widzewie Łódź. Jednak nie zdecydował się na przyjęcie tamtej oferty.

Stal rozgrywki ekstraklasowe rozpocznie 23 sierpnia. Na wyjeździe zmierzy się z Wisłą Płock.

autor: Rafał Czerkawski

rcz/ sab/

Dowiedz się więcej na temat: Dariusz Skrzypczak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama