Reklama

Reklama

​Sławomir Peszko: Kilka klubów Ekstraklasy nie dorasta do Wieczystej

Sławomir Peszko nie ukrywa zadowolenia po podpisaniu kontaktu z Wieczystą Kraków. Twierdzi, że kilka ekip Ekstraklasy "nie dorasta" do klubu, który obecnie występuje w klasie okręgowej.

Reklama

 

Reklama

Swoim spostrzeżeniem Peszko podzielił się w wywiadzie udzielonym na Instagramie Sylwii Dekiert z TVP Sport. O ambitnym krakowskim projekcie wypowiada się w samych superlatywach. I widzi ważne w nim dla siebie miejsce.

Niespełna dwa tygodnie temu z Wieczystą podpisał dwuletni kontrakt. Wielu komentatorów uznało to za sensację roku. Dlaczego tak doświadczony piłkarz wybrał zespół z tak niskiej klasy rozgrywkowej?

- Ludzie się śmieją, że to słaby poziom - mówi "Peszkin" - A tu wszystko jest jak w Ekstraklasie. Może tylko trochę wolno się gra, ale intensywność jest różna. Wydaje mi się, że kilka klubów Ekstraklasy do nas nie dorasta.

35-letni zawodnik jeszcze dwa lata temu grał w finałach mistrzostw świata. W drużynie narodowej spędził w sumie 10 lat (44 mecze/2 gole). W rodzimej Ekstraklasie rozegrał 268 spotkań i zdobył 31 bramek. Grał też w Bundeslidze i krótko w angielskiej Championship.  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje