Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2-2 w meczu 29. kolejki Ekstraklasy

Jagiellonia Białystok w samej końcówce spotkania doprowadziła do wyrównania! Wisła Płock nie zdołała utrzymać jednobramkowego prowadzenia i w niemal ostatniej minucie meczu straciła bramkę po rzucie wolnym. Ważne spotkanie w walce o grupę mistrzowską Ekstraklasy zakończyło się remisem 2-2.

Zobacz relację z meczu Jagiellonia Białystok - Wisła Płock

Relacja z meczu na urządzenia mobilne

Mając na uwadze poprzednią kolejkę, mogło się wydawać, że faworytem tego spotkania byli gospodarze. Jagiellonia poradziła sobie z Cracovią i po ciosie w końcówce udało się jej zgarnąć trzy punkty.

Goście nie rozpamiętywali za to dotkliwej porażki w Kielcach i pewnie kontrolowali przebieg pierwszej części gry. Już w 3. minucie spotkania Torgil Gjertsen oddał groźny strzał z dystansu. Norweg był bardzo aktywny w pierwszych fazach meczu.

Kilka chwil później udało mu się nawet umieścić piłkę w siatce, lecz gol nie został uznany z powodu spalonego. Jagiellonia nie dała się całkowicie zepchnąć do defensywy i w 23. minucie Andrej Kadlec dograł futbolówkę idealnie na głowę Jesusa Imaza.

Thomas Daehne
54′ Jakub Wójcicki
Damian Michalski
Ivan Runje
Jakub Rzeźniczak
47′ Zoran Arsenić
Damian Rasak
67′ Jesus Imaz
Mateusz Szwoch63′
Martin Pospiszil
Dominik Furman  61′
 67′ Bartosz Bida
Giorgi Merebaszwili69′
 93′ Jakov Puljić
Cillian Sheridan  30′ 72′
Hubert Gostomski
Krzysztof Kamiński
54′ Pawel Olszewski
Cezary Stefańczyk
Bartłomiej Wdowik
Jarosław Fojut
47′ Bartosz Kwiecień
Michał Marcjanik
Dawid Szymonowicz
Piotr Tomasik69′
67′ Przemysław Mystkowski
Karol Angielski72′

Były zawodnik Wisły Kraków zdołał oddać strzał, lecz na posterunku stanął Thomas Daehne. Później ponownie do głosu doszli gracze z Płocka, a szczególnie Cillian Sheridan. Napastnik najpierw groźnie główkował po dośrodkowaniu Dominika Furmana, ale na bramkę musiał jeszcze chwilę poczekać.

W 29. minucie meczu Zoran Arsenić stracił piłkę, co wykorzystał Damian Rasak. Pomocnik posłał bardzo dobre podanie do Sheridana, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzałem po ziemi dopełnił formalności.

Dowiedz się więcej na temat: Ekstraklasa | Jagiellonia Białystok | Wisła Płock