Reklama

Reklama

Cracovia – Jagiellonia Białystok 0-1 w 27. kolejce Ekstraklasy

Cracovia przegrała na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 0-1 w meczu 27. Kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zwycięstwo gościom zapewnił na dwie minuty przed końcem rezerwowy Przemysław Mystkowki, który na murawie pojawił się chwilę wcześniej. Podopieczni Michała Probierza doznali piątej z rzędu porażki w lidze.

Zobacz zapis relacji z meczu Cracovia - Jagiellonia Białystok

Zapis relacji z meczu na urządzenia mobilne

Reklama

Piłkarze wracają na boiska po prawie trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Na razie mecze odbywają się bez kibiców i taka sytuacja ma potrwać do 19 czerwca. Wtedy fani, choć w ograniczonej liczbie, będą mogli wrócić na trybuny.

Niedzielne spotkanie zaczęło się od minuty ciszy. W piątek zmarł Jerzy Pilch, pisarz, eseista, który był kibicem "Pasów". "Żegnaj mistrzu słowa" - głosił napis na telebimie. Piłkarze gospodarzy wystąpili z czarnymi opaskami na ramionach.

Ekipę Cracovii w roli kapitana wyprowadził Rafael Lopes. Portugalczyk zastąpił w tej roli Janusza Gola, który jako jedyny z drużyny nie zgodził się na obniżenie pensji. Gol stracił opaskę, ale wyszedł w podstawowym składzie.

W porównaniu z meczem z Górnikiem Zabrze, ostatnim jaki podopieczni Probierza rozegrali przed epidemią, zaszło pięć zmian. Do pierwszego składu wskoczyli Cornel Rapa, David Jablonsky, Gol (wtedy był chory), Pelle van Amersfoort i młodzieżowiec Michał Rakoczy. Natomiast Ivan Fiolić nie znalazł się nawet w kadrze na pojedynek z Jagiellonią, podobnie jak Michal Sipliak.

Z kolei w drużynie z Podlasia doszło do czterech zmian w porównaniu do meczu ze Śląskiem Wrocław. Tym razem w jedenastce znaleźli się: Dejan Iliew, Jakub Wójcicki, Jesus Imaz i Bartosz Bida.

Zmiana była też w przypadku rezerwowych, którzy siedzieli w maseczkach na trybunach, nad ławkami każdej z drużyn.

Dowiedz się więcej na temat: Ekstraklasa | Cracovia | jagiellonia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje