Reklama

Reklama

Legia Warszawa. Rumun Alexandru Baluta nowym nabytkiem klubu?

Alexandru Baluta - czy tak będzie nazywał się nowy napastnik Legii Warszawa? Ekskluzywny materiał, jaki ukazał się na jednym z rumuńskich portali, donosi o poważnym zainteresowaniu mistrza Polski usługami 26-letniego zawodnika.

Baluta formalnie znów jest zawodnikiem Slavii Praga, z której ostatnio był wypożyczony do Slovana Liberec, ale "terminowanie" w klubie z północy dobiegło końca. W mistrzu Czech jednak także nie znajdzie przystani, stąd w grę wchodzi nowy kierunek.

Rumuński portal digisport.ro informuje, że wyceniany obecnie na 2 miliony euro Baluta w zasadzie już mógłby stać się piłkarzem trzeciego zespołu ligi węgierskiej Puskas Akademii. 

Według informatora portalu, kluby byłyby skłonne zawrzeć porozumienie, ale problem dotyczy samego piłkarza. Otóż napastnik, występujący także na pozycji pomocnika, na razie nie doszedł do porozumienia w sprawie swojej pensji.

Reklama

I tu pojawia się szansa dla Legii. Świeżo upieczeni mistrzowie Polski, którzy zbroją się na walkę o Ligę Mistrzów, w obliczu kontuzji Jose Kantego potrzebują napastnika. Klub ze stolicy podobno oferuje wyższe pieniądze, ale pertraktacje ze Slavią jeszcze nie zakończyły się sukcesem.

Baluta, czterokrotny reprezentant Rumunii (jeden gol w kadrze), kilka lat temu był okrzyknięty wielkim talentem. W 2018 roku Slavia zapłaciła za niego klubowi CS U Craiova 2,6 mln euro. W sezonie 2019/20 snajper wystąpił w 29 meczach Slovana we wszystkich rozgrywkach i strzelił sześć goli, a jego zespół ukończył zmagania ligowe na 5. miejscu.

Art

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL