Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 3 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 5 .Raków Częstochowa (14 pkt.)
  • 6 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 8 .Wisła Kraków (11 pkt.)

Marek Szutowicz, znany pomorski trener walczy z nowotworem

Na dedykowanej stronie internetowej licytowane są koszulki znanych zawodników, którzy mają finansowo wspomóc Marka Szutowicza, który walczy z ciężką chorobą.

Marek Szutowicz od lat 80. XX wieku trenował w Lechii Gdańsk, był m.in. w drużynie która w 1993 r. zdobyła dla Biało-Zielonych Mistrzostwo Polski juniorów młodszych. Popularny "Szuto" w 1996 r. zadebiutował na drugim poziomie ligowym. Z różnych powodów, głównie kontuzji, jego kariera nie potoczyła się zgodnie z planem. Sześć lat później Szutowicz wrócił do Lechii...V-ligowej, która była na początku drogi wychodzenia z piłkarskiego czyśćca. Wówczas "Szuto" grał w ataku i strzelał na zawołanie, co ciekawe debiutował w seniorach jako obrońca, a jako dziecko był skrzydłowym.  

Reklama

Zdrowie nie pozwoliło na kontynuację kariery, jeszcze przed trzydziestką Szutowicz zaczął pracę trenerską. Najpierw trenował dzieci w Lechii, w 2009 r. gdy trenerem został Tomasz Kafarski, Marek został trenerem przygotowania motorycznego. "Szuto" z powodzeniem pełnił tę funkcję do 2014 r., czyli tuż po przejęciu klubu przez obecnych właścicieli. Był m.in. częścią sztabu, która doprowadziła Lechię do czwartego miejsca. Po odejściu z macierzystego klubu pracował m.in. w Bytovii, by wylądować w Jaguarze, który stał się drugą piłkarską siłą w Gdańsku. W dzielnicy Kokoszki trenuje ponad 500 dzieci, a seniorzy na początku sezonu wystąpili po raz pierwszy w historii na centralnym szczeblu Pucharu Polski, gdzie przegrali 1-4 z Puszczą Niepołomice.  

Jaguar jest projektem rosnącym, a Marek Szutowicz jego trenerem seniorów oraz koordynatorem szkolenia Akademii. Wówczas jak grom z jasnego nieba przyszła diagnoza, że 44-letni "Szuto" ma nowotwór. Środowisko skupione wokół Jaguara i szerzej cały gdański świat futbolowy nie czekał z założonymi rękami na rozwój sytuacji.  

Akademia Piłkarska Jaguar Gdańsk od razu ruszała z akcją wsparcia dla Marka Szutowicza. Rozpoczęta akcję “Gramy dla Szuta!", która ma na celu wesprzeć trenera w bardzo trudnych zmaganiach z chorobą nowotworową. Obecnie trener jest pod opieką najlepszych onkologów w Polsce i rozpoczyna walkę z bardzo ciężkim rywalem. Głównym elementem akcji wsparcia dla Trenera będzie licytacja ponad 60 koszulek i gadżetów przekazanych przez środowisko piłkarskie nie tylko z Pomorza, ale i z całej Polski.  

- W momencie, gdy rozeszła się informacja o chorobie naszego trenera otrzymaliśmy ogromny odzew ze wsparciem. Wielu piłkarzy klubów od Ekstraklasy po 3 ligę i tych występujących w klubach zagranicznych oraz reprezentantów Polski bez zastanowienia włączyło się do pomocy przekazując na cel akcji koszulki i gadżety z autografami. Pozytywny odzew środowiska piłkarka jest bardzo budujący i pokazuje na jak ogromne wsparcie może liczyć trener Szutowicz w tym najważniejszym dla siebie życiowym meczu. - powiedział Jacek Jadanowski Prezes Akademii Piłkarskiej Jaguar Gdańsk. 

Licytacje wystawiane są na grupie stworzonej w celu promocji całej akcji: Gramy dla Szuta. Pierwszą licytacją jest koszulka Arkadiusza Milika z Olympique Marsylia z autografami drużyny. 

- Od pierwszych dni, kiedy wróciłem do Gdańska i dołączyłem do zespołu Jaguara Gdańsk trener Marek Szutowicz jak to ma w zwyczaju dał mi dużo wsparcia, jego zaangażowanie nie tylko jako trenera, ale także koordynatora szkolenia Akademii jest ogromne i zawsze każdy z trenerów mógł liczyć na pomoc z jego strony. Teraz to Szuto potrzebuje naszego wsparcia i pomocy dlatego liczę, że akcja “Gramy dla Szuta!" prowadzona przez nasz Klub przyniesie pozytywny efekt i rozejdzie się szerokim echem nie tylko środowisku piłkarskim - powiedział Deleu piłkarz Jaguara Gdańsk.

Wszystkie informacje o działaniach w ramach akcji “Gramy dla Szuta! będą publikowane w grupie i profilu Klubu na Facebooku:  

Jaguar Gdańsk

Gramy dla Szuta

Maciej Słomiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje