Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (61 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (53 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (52 pkt.)
  • 4 .Piast Gliwice (42 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (42 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (42 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (41 pkt.)
  • 8 .Warta Poznań (40 pkt.)

​Lechia Gdańsk. Dwóch piłkarzy zdaje egzamin dojrzałości

Jakub Kałuziński i Jan Biegański z Lechii Gdańsk piszą dziś egzamin maturalny z języka polskiego.

Reklama

Dwaj środkowi pomocnicy Lechii (Jakub Kałuziński i Jan Biegański) codziennie zdają piłkarski egzamin dojrzałości w szatni ekstraklasowej drużyny Lechii Gdańsk, dziś przyszedł czas na egzamin maturalny z języka polskiego. Co znamienne piłkarze czynią to wraz ze swoimi rówieśnikami, nie jak kiedyś, gdy sportowcy pisali maturę z kilkuletnim opóźnieniem. Na korzyść zmieniła się świadomość i podejście piłkarzy do nauki. To na pewno pozytywna zmiana. Wyrazów wsparcia udzielił maturzystom asystent trenera Lechii Gdańsk Piotra Stokowca, Łukasz Smolarow.

Reklama

Obaj piłkarze zaliczyli do tej pory po 13 meczów w Ekstraklasie, z tym że obecnie bliżej podstawowego składu jest Jan Biegański. Zawodnik, który przyszedł zimą z I-ligowego GKS Tychy od kiedy w 17. kolejce wskoczył do wyjściowego zestawienia w wyjazdowym spotkaniu z Rakowem Częstochowa (1-0) nie oddał tego miejsca i jest podstawowym młodzieżowcem w talii Piotra Stokowca. Należy jednak zauważyć, że po mocnym wejściu Biegański nieco spuścił z tonu i w ostatnich pięciu spotkaniach nie dotrwał do ostatniego gwizdka, z czego dwa razy zmieniany był już w przerwie.  

Kuba Kałuziński jest wychowankiem Lechii, w której zadebiutował jeszcze w poprzednim sezonie, przed ukończeniem 18 lat. Na razie 16 razy wystąpił w seniorach Biało-Zielonych (13 razy w Ekstraklasie i trzy w Pucharze Polski), zdobywając jedną bramkę - w meczu Pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola.

Obecnie, na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Lechia Gdańsk plasuje się na piątym miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy tracąc do Piasta Gliwice jeden punkt. Czwarte miejsce, aktualnie okupowane przez gliwiczan da nagrodę w postaci występu w pierwszej rundzie nowych rozgrywek europejskich - Lidze Konferencji.

Ostatnie dwa mecze w sezonie 2020/21 lechiści rozegrają z pewnymi już utrzymania - Cracovią u siebie (sobota, 8 maja, godz. 17.30) i na zamknięcie sezonu z Jagiellonią Białystok na wyjeździe (niedziela, 16 maja, godz. 17.30).


Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Maciej Słomiński


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje