Reklama

Reklama

​Lechia Gdańsk. Dwóch piłkarzy zdaje egzamin dojrzałości

Jakub Kałuziński i Jan Biegański z Lechii Gdańsk piszą dziś egzamin maturalny z języka polskiego.

Dwaj środkowi pomocnicy Lechii (Jakub Kałuziński i Jan Biegański) codziennie zdają piłkarski egzamin dojrzałości w szatni ekstraklasowej drużyny Lechii Gdańsk, dziś przyszedł czas na egzamin maturalny z języka polskiego. Co znamienne piłkarze czynią to wraz ze swoimi rówieśnikami, nie jak kiedyś, gdy sportowcy pisali maturę z kilkuletnim opóźnieniem. Na korzyść zmieniła się świadomość i podejście piłkarzy do nauki. To na pewno pozytywna zmiana. Wyrazów wsparcia udzielił maturzystom asystent trenera Lechii Gdańsk Piotra Stokowca, Łukasz Smolarow.

Obaj piłkarze zaliczyli do tej pory po 13 meczów w Ekstraklasie, z tym że obecnie bliżej podstawowego składu jest Jan Biegański. Zawodnik, który przyszedł zimą z I-ligowego GKS Tychy od kiedy w 17. kolejce wskoczył do wyjściowego zestawienia w wyjazdowym spotkaniu z Rakowem Częstochowa (1-0) nie oddał tego miejsca i jest podstawowym młodzieżowcem w talii Piotra Stokowca. Należy jednak zauważyć, że po mocnym wejściu Biegański nieco spuścił z tonu i w ostatnich pięciu spotkaniach nie dotrwał do ostatniego gwizdka, z czego dwa razy zmieniany był już w przerwie.  

Reklama

Kuba Kałuziński jest wychowankiem Lechii, w której zadebiutował jeszcze w poprzednim sezonie, przed ukończeniem 18 lat. Na razie 16 razy wystąpił w seniorach Biało-Zielonych (13 razy w Ekstraklasie i trzy w Pucharze Polski), zdobywając jedną bramkę - w meczu Pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola.

Obecnie, na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Lechia Gdańsk plasuje się na piątym miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy tracąc do Piasta Gliwice jeden punkt. Czwarte miejsce, aktualnie okupowane przez gliwiczan da nagrodę w postaci występu w pierwszej rundzie nowych rozgrywek europejskich - Lidze Konferencji.

Ostatnie dwa mecze w sezonie 2020/21 lechiści rozegrają z pewnymi już utrzymania - Cracovią u siebie (sobota, 8 maja, godz. 17.30) i na zamknięcie sezonu z Jagiellonią Białystok na wyjeździe (niedziela, 16 maja, godz. 17.30).


Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Maciej Słomiński


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL