Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (15 pkt.)

Prezes Lecha: Wiemy, że potrafimy szkolić najlepiej w Polsce. Większa rola dyrektora

Akademia Lecha Poznań, uznawana za jedną z najlepszych kuźni talentów wśród klubów Ekstraklasy i wszystkich klubów w Polsce, przechodzi zmiany. Najważniejszą osobą w Akademii Lecha Poznań będzie teraz dyrektor Marcin Wróbel. - Potrafimy szkolić piłkarzy najlepiej w Polsce, ale nie chcemy się zadowalać tą świadomością - mówi prezes Piotr Rutkowski. Mecz Legia - Lech w niedzielę o godz. 17.30, transmisja w TVP i Canal Plus.

Z Akademii Lecha Poznań wywodzą się m.in. obecni reprezentanci Polski, Jakub Moder, Kamil Jóźwiak, Tymoteusz Puchacz, Tomasz Kędziora czy Karol Linetty. 

Akademia Lecha Poznań z dyrektorem Marcinem Wróblem

Latem 2017 roku w Akademii Lecha Poznań powołano dwa kluczowe stanowiska: dyrektora sportowego ALP oraz dyrektora szkolenia ALP. Dyrektorem sportowym Akademii Lecha Poznań był Marcin Wróbel, który wcześniej wraz z Tomaszem Rząsą współtworzył, m.in. komórkę talent managementu. Z czasem jednak zakres obowiązków Marcina Wróbla zaczął być poszerzany i efektem tego jest mianowanie go dyrektorem Akademii Lecha Poznań, któremu podlegały będą wszystkie piony. 

Reklama

Dyrektorowi Marcinowi Wróblowi podlegał więc będzie dyrektor szkolenia Akademii Lecha Poznań, którym od 2016 roku jest Rafał Ulatowski (jego zastępcą będzie Amilcar Carvalho). Kierownikiem działu organizacji pozostanie Michał Kokotek. 

Piotr Rutkowski: Wiemy, że Lech Poznań potrafi szkolić najlepiej w Polsce

- Wierzymy, że dyrektor Marcin Wróbel w odpowiedni sposób scali wszystkie obszary Akademii Lecha Poznań: sportowy, szkoleniowy oraz organizacyjny - tłumaczy prezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski. - Zdajemy sobie sprawę z wyzwań, chodzi nie tylko o planowanie ścieżki naszych młodych zawodników, odpowiednią opiekę nad ich edukacją czy dbałość o filozofię Lecha Poznań. Jesteśmy w trakcie inwestycji w postaci Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz innowacyjnego symulatora skills.lab. To, że potrafimy szkolić najlepiej w kraju wiemy, ale nie chcemy się zadowalać tą świadomością, także i w tym obszarze możemy zrobić jeszcze więcej. Jestem jednak pewien, że w naszych strukturach mamy ludzi, którzy dzięki swoim wysokim kompetencjom potrafią odpowiednio zadbać o każdą z tych płaszczyzn - mówi prezes Piotr Rutkowski na oficjalnej stronie Lecha Poznań.

Legia - Lech: transmisja

Hit PKO Ekstraklasy, mecz Legia Warszawa - Lech Poznań w niedzielę o godz. 17.30, transmisja (stream online) w TVP Sport i w Canal Plus Sport, "na żywo" na Sport.Interia.pl.

BN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje