Reklama

Reklama

PKO Ekstraklasa. Moder przejdzie do Premier League za 11 mln euro

To będzie transferowy rekord w dziejach Ekstraklasy. Nigdy wcześniej polski piłkarz nie odchodził z rodzimej ligi za tak wielkie pieniądze. Jak poinformował dziennikarz Roman Kołtoń, Jakub Moder w poniedziałek podpisze kontrakt z Brighton.

Rano pomocnik Lecha Poznań wraz ze swoim menadżerem opuści Polskę. Uda się jednak nie do Anglii, lecz do Niemiec. Tam przejdzie testy medyczne. Jeśli wypadną pomyślnie, lechita zostanie piłkarzem Brighton, występującego w Premier League.

Kibice "Kolejorza" nie muszą jednak rozpaczać. Poznański klub rozegrał bowiem całą transakcję w sposób absolutnie popisowy. Lech sprzeda Modera, ale będzie mógł z niego korzystać jeszcze przez rok na zasadzie wypożyczenia. To oznacza, że zawodnik - powołany do drużyny narodowej na jej trzy październikowe mecze - zagra z Lechem w fazie grupowej Ligi Europy.

Reklama

Zastrzeżono skrócenie okresu wypożyczenia do pół roku, jeśli tak zdecydują Anglicy. Wtedy jednak dopłacą polskiemu klubowi kolejną kwotę, której nie udało się jak na razie ustalić. 

Suma transferu - 11 milionów euro - oznacza, że 21-letni pomocnik stanie się najdroższym piłkarzem w historii rodzimej Ekstraklasy. Mało tego, poznaniacy zapewnili sobie procent od kolejnego transferu swojego zawodnika. 

Dotychczasowy rekord należał do Radosława Majeckiego. Golkiper Legii Warszawa został sprzedany ostatniego lata do AS Monaco. Kwota transakcji wyniosła 7 mln euro.

Zobacz cały program "Prawda Futbolu"

UKi

Reklama

Reklama

Reklama