Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (36 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (26 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (25 pkt.)
  • 7 .Lech Poznań (25 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (25 pkt.)

Lech Poznań zrezygnował z czołowego strzelca. Hubert Sobol trafi do Wisły Kraków

Najlepszy snajper Lecha Poznań w rozgrywkach drugoligowych odchodzi do Wisły Kraków. Hubert Sobol zostanie piłkarzem tego klubu od lipca. Definitywnie.

To pewne zaskoczenie, bo gdy 20-letni Hubert Sobol debiutował w pierwszym zespole Kolejorza przed dwoma laty, wydawało się, że poznaniacy będą mieli z niego pożytek w formacjach ofensywnych. Miało to miejsce w grudniu 2018 roku, właśnie w meczu z Wisłą Kraków. Trener Adam Nawałka wpuszczał wówczas do gry wielu młodych zawodników z Akademii Lecha, w tym Huberta Sobola czy Filipa Marchwińskiego. Wydawało się, że ci piłkarze rokują na przyszłość.

Gdy więc poznański Lech wypożyczył Huberta Sobola do Warty Poznań oraz do Odry Opole, do trenera Mariusza Rumaka, wiele wskazywało na to, że idzie on ścieżką przeznaczoną dla wielu młodych, utalentowanych piłkarzy Kolejorza: debiut w pierwszym zespole, wypożyczenie, powrót i regularna gra w pierwszym składzie, wreszcie transfer. Wszak Jakub Moder też przeszedł przez wypożyczenie do Odry Opole i stał się najdroższym piłkarzem polskiej ekstraklasy. W wypadku Huberta Sobola tak się jednak nie stało.

Hubert Sobol opuszcza Lecha Poznań

Reklama

Po powrocie z wypożyczenia w Odrze Opole trafił on do rezerw Kolejorza i w zasadzie już się z nich nie wydostał. W grudniu zeszłego roku trener Dariusz Żuraw próbował go jeszcze wystawić w kilku meczach ligowych, ale zapadła decyzja o tym, żeby się z nim jednak rozstać.

Hubert Sobol przejdzie do Wisły Kraków, ale dopiero 1 lipca. To znaczy, że wiosną pomoże jeszcze rezerwom w utrzymaniu się w drugiej lidze. W tych rozgrywkach strzelił jesienią osiem goli.  Jego kontrakt z krakowskim zespołem obowiązywać będzie przez kolejne trzy lata, do 2024 roku.

W Wiśle transfer ten przyjęto entuzjastycznie. "Zdolna młodzież garnie się do Wisły Kraków! Powodzenia Hubert! Brawo zarząd!" - napisał na Twitterze szef Rady Nadzorczej Wisły SA Tomasz Jażdżyński. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje