Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (4 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (4 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (4 pkt.)
  • 5 .Radomiak (4 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (4 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (4 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (3 pkt.)

Lech Poznań zagra bez Pedro Tiby? Trener: Piłkarze wiedzą, że dali ciała

- Pedro Tiba trenuje indywidualnie. Jego występ jest pod znakiem zapytania - mówi trener Lecha Poznań Dariusz Żuraw. Pytany o szczegóły sytuacji kadrowej i ubytki Lecha po długiej przerwie na reprezentację odpowiada jednak: - Wiem, że chcielibyście znać skład, ale ja zadania nie ułatwię.

Trener Lecha Poznań Dariusz Żuraw spotkał się na konferencji prasowej z dziennikarzami w czwartek, dwa dni przed meczem z Cracovią Kraków, ale nie miał do przekazania zbyt wielu informacji. Najczęściej sprowadzały się one do: - Jeszcze nie wiem, jeszcze dwa treningi, jeszcze z nim nie rozmawiałem.

W miarę konkretna informacja pojawiła się jednak - lider zespołu Pedro Tiba trenuje indywidualnie i jego występ stoi pod znakiem zapytania. - Ja wiem, że państwo chcielibyście już znać skład, ale ja nie mam zamiaru ułatwiać zadania Michałowi [Probierzowi, trenerowi Cracovii]. Z Krakowa też nie ma żadnych informacji, kto będzie do dyspozycji, a kto nie. U nas sytuacja jest dynamiczna. W czwartek jest trening, w piątek wracają kadrowicze. Trudno mi na 100 procent określić, kto jest gotowy, a kto nie.

Reklama

Lech Poznań ma świadomość, że dał ciała

- Brakowało nam kadrowiczów. Nie mieliśmy do pracy takiej grupy, jaką byśmy chcieli. Poprzedni tydzień przepracowaliśmy mocno, mocniej niż zazwyczaj podczas przerw na reprezentację. Do tego doszedł sparing z KKS Kalisz - wyjaśnia trener Lecha.

- Spodziewam się w meczu z Cracovią reakcji zespołu na to, co wydarzyło się z Jagiellonią, bo przegraliśmy mecz, którego nie powinniśmy nawet zremisować - mówi Dariusz Żuraw. I dodaje, że po meczu z Jagiellonią była złość. Ta złość utrzymywała się przez cały poprzedni tydzień. - Zrobiliśmy gruntowną analizę, to się nie może powtórzyć w kolejnym meczu. Moi piłkarze mają świadomość, że dali ciała - stwierdził.

Dowiedz się więcej na temat: Lech Poznań | Pedro Tiba

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje