Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Lech Poznań wzmacnia sztab szkoleniowy. Sięga do Rakowa Częstochowa

Wojciech Makowski z Rakowa Częstochowa będzie nowym asystentem Macieja Skorży w sztabie szkoleniowym Lecha Poznań. Ma także pełnić funkcję analityka zespołu.

Wojciech Makowski przejmuje funkcję jaką pełnił Łukasz Becella, który rozstał się z klubem w kwietniu, jako jeden z pierwszych po odejściu Dariusza Żurawia. Poza nim zespół Lecha opuścili też dotychczasowy asystent trenera żurawia, Janusz Góra, a także trener przygotowania fizycznego Andrzej Kasprzak.

Lech Poznań poinformował też, że trochę zmieni się rola dotychczasowego asystenta trenera Dariusz Dudki. Były reprezentant Polski odpowiadał będzie za indywidualną pracę z piłkarzami, którzy wchodzą do pierwszej drużyny z Akademii Lecha Poznań.

Reklama

Maciej Skorża kompletuje sztab Lecha Poznań

Maciej Skorża będzie współpracował ze swoim wieloletnim asystentem Rafałem Janasem i teraz również Wojciechem Makowskim. - Oprócz pomocy pierwszemu szkoleniowcowi w planowaniu i prowadzeniu treningów pierwszego zespołu będzie on również współpracował z Hubertem Barańskim jako analityk, razem będą odpowiadać za rozpracowanie przeciwników, a także przygotowanie wideo dla zawodników - mówi na stronie klubowej Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha, który odwołany nie zostanie.

Wojciech Makowski to były piłkarz, który zakończył karierę w wieku 30 lat. Pracował w klubie Borek Kraków, a także w akademii piłkarskiej Wisły Kraków. Odbywał też staż w hiszpańskim klubie Granada CF. W lipcu 2017 roku przeniósł się do Rakowa Częstochowa, gdzie spędził cztery sezony.

Lech dołączy jeszcze do sztabu nowego trenera przygotowania fizycznego oraz kolejnego asystenta Macieja Skorży.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne