Reklama

Reklama

  • 1 .Pogoń Szczecin (3 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 3 .Legia Warszawa (3 pkt.)
  • 4 .Śląsk Wrocław (1 pkt.)
  • 5 .Warta Poznań (1 pkt.)
  • 6 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 7 .Cracovia (1 pkt.)
  • 8 .Górnik Łęczna (1 pkt.)

Lech Poznań przedłużył umowę z utalentowanym 18-latkiem

Krzysztof Bąkowski przedłużył kontrakt z Lechem Poznań do końca czerwca 2024 roku. 18-letni bramkarz zagrał w zakończonym sezonie w 31 meczach drugoligowych rezerw.

Krzysztof Bąkowski w sobotę wraz z rezerwami Lecha Poznań cieszył się z utrzymania w drugiej lidze. Teraz podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. 

Krzysztof Bąkowski w Lechu Poznań do czerwca 2024 roku

Krzysztof Bąkowski jest piłkarzem Lecha Poznań już od ośmiu lat, a więc gdy miał 10 lat. To w Lechu Poznań przechodził kolejne szczeble najpierw przy Bułgarskiej, następnie we Wronkach, by zostać włączonym do kadry pierwszej drużyny Lecha w lutym 2019 roku.
W nim debiutu jeszcze się nie doczekał. Za to w  eWinner 2. Lidze w drużynie rezerw Lecha Poznań uzbierał 2790 minut gry na szczeblu centralnym i był najczęściej grającym zawodnikiem drugiego zespołu. Krzysztof Bąkowski w 31 występach osiem razy zaliczył czyste konto. Poza tym, występował też na boiskach Centralnej Ligi Juniorów, gdzie w dwóch meczach nie dał się pokonać rywalom.

Reklama

Dyrektor sportowy Lecha Poznań Tomasz Rząsa o Krzysztofie Bąkowskim

O Krzysztofie Bąkowskim w samych superlatywach wypowiada się dyrektor sportowy Tomasz Rząsa w komunikacie na oficjalnej stronie Lecha.

- W zakończonym już sezonie drugiej ligi Krzysiek został obdarzony przez trenerów naszych rezerw sporym zaufaniem i odpłacił się im za nie w najlepszy możliwy sposób. Stanowił bardzo mocny punkt tej drużyny, czym znacząco przyczynił się do wywalczenia przez nią utrzymania na poziomie krajowym. Jego postępy są monitorowane na co dzień przez sztab pierwszego zespołu i wszyscy wiążemy z tym bramkarzem spore nadzieje na przyszłość. Cieszymy się więc, że coraz mocniej naciska na swoich rywali w walce o miejsce w składzie i czekamy na jego dalszy rozwój - mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań Tomasz Rząsa.

BN

Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Bąkowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje