Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Hiszpania (0 pkt.)
  • 2. Polska (0 pkt.)
  • 3. Słowacja (0 pkt.)
  • 4. Szwecja (0 pkt.)

Lech Poznań ma nowych trenerów. Czech odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne

To bardzo istotna zmiana w Lechu Poznań. Teraz odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne drużyny będzie Czech Antonin Čepek, znany z pracy z FK Teplice i wcześniej Slavią Praga. Nowym trenerem bramkarzy został Maciej Palczewski. - Będziemy pracowali inaczej niż dotąd - mówi Lech Poznań.

Maciej Palczewski pracował dotąd w Krakowie, w zespole Cracovii. Zastąpi w Kolejorzu trenera Michała Chamerę. Sam jako bramkarz trenował w obu krakowskich zespołach - Cracovii i Wiśle, ale grał również w Arce Gdynia i 27 listopada 2006 roku wystąpił w meczu Pucharu Ekstraklasy przeciwko Kolejorzowi. Byłto ten pamiętny mecz we mgle, podczas którego piłkarze żartowali, że "ponoć przyszedł pełen stadion kibiców". Z zawodnikami Cracovii pracował przez ostatnie sześć lat, współpracował m.in. z trenerem Jackiem Zielińskim, który w 2010 roku doprowadził Lecha do mistrzostwa Polski.

Reklama

Lech Poznań z czeskim trenerem. Antonin Čepek wkracza

-Jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, to zdecydowaliśmy się pracować trochę inaczej niż do tej pory, w inny sposób rozłożyć akcenty motoryczne w treningach. Stąd zapadła decyzja, żeby za ten element odpowiadał trener zagraniczny. Wybór padł na Antonina Čepeka, który będzie ściśle współpracował z Karolem Kikutem. Z kolei, jeśli chodzi o pracę z naszymi bramkarzami, to miejsce Michała Chamery zajmuje Maciej Palczewski. To nadal młody trener, ale już bardzo doświadczony na poziomie ekstraklasy, ponieważ przez kilka ostatnich lat pracował w zespole Cracovii - opowiada dyrektor sportowy poznańskiego klubu, Tomasz Rząsa na stronie klubowej.

Antonin Čepek ma 36 lat, ukończył praski uniwersytet Karola i pracował początkowo ze Slavią Praga, także z pierwszym zespołem absolutnie najlepszego w tej chwili czeskiego klubu. Był także trenerek w FK Jablonec, Dukli Praga i ostatnio w FK Teplice. W ostatnim sezonie czeskiej ekstraklasy zespół ten zajął 15. miejsce, tuż nad strefą spadku. Czech odbył staże w kilku renomowanych europejskich klubach, angielskim Tottenhamie, hiszpańskich Atletico Madryt, Valencii oraz Villareal oraz niemieckim RB Lipsk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje