Reklama

Reklama

Zwrot akcji na Stadionie Narodowym. Wszyscy trenowali przed GP

Po całonocnych pracach nad odpowiednim przygotowaniem toru żużlowego na Stadionie Narodowym w Warszawie, zawodnicy nie mieli już poważnych zastrzeżeń i wszyscy wzięli udział w porannym treningu. Początek Grand Prix Polski o godz. 19.

- Tor jest już znacznie lepiej przygotowany niż wczoraj i jak najbardziej nadaje się do ścigania. Jeszcze kilka poprawek, z którymi organizatorzy na pewno sobie poradzą i podczas zawodów będzie naprawdę bardzo dobrze - ocenił Szwed Tomas H. Jonasson, który wraz z Duńczykiem Nickim Pedersenem testowali nawierzchnię także dzień wcześniej.

Ich zachowanie spotkało się z dezaprobatą pozostałych zawodników, którzy mieli poważne uwagi do stanu nawierzchni. Z tego powodu odmówili udziału w treningu.

Ich głównym zastrzeżeniem był bardzo nierówny stan twardości toru, co stwarzało duże zagrożenie dla zawodników.

Reklama

- Wystarczy kopnąć butem i robi się dziura. Na takim torze nie da się jeździć. Nie ma sensu męczyć się z motocyklem - nie krył w piątek oburzenia wicemistrz świata z poprzedniego sezonu, Krzysztof Kasprzak.

Oprócz niego wieczorem wystartuje trzech innych Polaków: Jarosław Hampel, Maciej Janowski i Tomasz Gollob, który na te zawody otrzymał tzw. dziką kartę.

Dla mistrza świata z 2010 roku ma to być pożegnanie z cyklem GP.

Grand Prix w Warszawie, które rozpocznie cykl 12 turniejów tego cyklu, rozpocznie się o godz. 19. Jednak już od godz. 12 otwarta będzie Strefa Kibica na błoniach Stadionu Narodowego. Bramy stadionu zostaną otwarte o godz. 16.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy