Reklama

Reklama

Żużlowy turniej w Toruniu: Zwycięstwo Krzysztofa Buczkowskiego

Toruński turniej z okazji 15-lecia startów Adriana Miedzińskiego na żużlowych torach zakończył się zwycięstwem Krzysztofa Buczkowskiego.

Drugie miejsce zajął Rosjanin Grigorij Łaguta (KS Toruń), a trzeci był Piotr Protasiewicz (Spar Falubaz Zielona Góra).

Reklama

Turniej z okazji 15-lecia startów Adriana Miedzińskiego na torach żużlowych był pierwszą w tym sezonie imprezą w Polsce, podczas której zawodnicy mogli sprawdzić sprzęt i swoją formę jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych.

Popularny "Miedziak" to jeden z niewielu żużlowców na świecie, który w trakcie kariery nigdy nie zmienił barw klubowych, od początku startuje w Toruniu. Turniej miał bardzo ciekawą obsadę. Nie zabrakło krajowych liderów, ale także medalistów indywidualnych mistrzostw świata i indywidualnych mistrzostw Europy z Chrisem Holderem (Australia), Emilem Sajfutdinowem (Rosj - Fogo Unia Leszno), Jarosławem Hampelem (Spar Falubaz Zielona Góra) i Piotrem Pawlickim (Fogo Unia Leszno) na czele.

Najlepszy w stawce szesnastu żużlowców okazał się zawodnik ekstraligowego beniaminka, GKM Grudziądz, Krzysztof Buczkowski. Popularny "Buczek" wraz z Rosjaninem Grigorijem Łagutą (KS Toruń) po 20 biegach mieli na koncie po 11 pkt, grudziądzanin miał jednak o jeden wygrany bieg więcej, stąd został sklasyfikowany wyżej.

Obchodzący jubileusz Miedziński z ośmioma punktami zajął dziewiątą pozycję. Na zakończenie turnieju najlepsza czwórka zmierzyła się w nietypowym, bo rozegranym na mini motocyklach, tzw. pit-bike'ach wyścigu. W nim najszybszy był Sebastian Ułamek (ŻKS ROW Rybnik) przed Łagutą, Buczkowskim i Piotrem Protasiewiczem (Spar Falubaz Zielona Góra).

Wyniki turnieju w Toruniu:

1. Krzysztof Buczkowski (GKM Grudziądz)           - 11 pkt

2. Grigorij Łaguta (KS Toruń)                     - 11

3. Piotr Protasiewicz (Spar Falubaz Zielona Góra) - 10

4. Sebastian Ułamek (ŻKS ROW Rybnik)              - 10

5. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)              -  9

6. Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno)            -  9

Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Buczkowski | Toruń | żużel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje