Reklama

Reklama

Żużlowy mistrz Szwecji wycofał się z tegorocznej rywalizacji ligowej

Szwedzka liga żużlowa Eliteserien rozpocznie rozgrywki z trzymiesięcznym opóźnieniem 11 sierpnia, lecz bez Smedarny, mistrza kraju w ostatnich trzech sezonach. Klub wycofał się stwierdzając, że mecze bez publiczności i wpływów z biletów będą zbyt kosztowne.

Szwedzka federacja sportów motorowych SVEMO podkreśliła, że w obecnej, trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa nie ukarze klubu z Eskilstuny za taką decyzję.

Reklama

Wiceprezes SVEMO Per Westling powiedział na antenie szwedzkiej telewizji SVT, że nie można się tak sobie wycofywać z rozgrywek, ale tegoroczna sytuacja jest specyficzna. "Mamy do czynienia z rodzajem dżumy i cholery, więc klub nie poniesie konsekwencji" - zaznaczył.

Pomimo że Smedarna jak wszystkie kluby Eliteserien otrzymała 60 tysięcy euro w ramach pakietu pomocowego od rządu, jego prezes Tobias Spangberg wyjaśnił, że bez wpływów z biletów, które stanowią 50 procent dochodów klubu, nie stać go na uczestnictwo w tegorocznym sezonie ligowym. "Innej możliwości niż wycofanie się z tegorocznej walki o mistrzostwo kraju po prostu nie widzimy" - oświadczył.

Obecnie imprezy sportowe w Szwecji mogą odbywać się z udziałem maksymalnie 50 osób na trybunach.

Zbigniew Kuczyński

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki.

Sprawdź szczegóły >>>

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje