Reklama

Reklama

Żużlowcy Caelum Stali Gorzów walczą o złoto

Caelum Stal Gorzów, w której jeżdżą dwaj wybitni żużlowcy Tomasz Gollob i Nicki Pedersen, zamierza w tym sezonie walczyć o medal drużynowych mistrzostw Polski. Zespół poprowadzi nowy trener - Czesław Czernicki.

Gollob, wicemistrz świata, w październiku przedłużył umowę ze Stalą. W grudniu natomiast zespół wzmocnili trzykrotny mistrz świata Duńczyk Nicki Pedersen i Tomasz Gapiński, którzy w ubiegłym sezonie jeździł we Włókniarzu Częstochowa.

Reklama

Pozyskanie Pedersena to największy hit okienka transferowego. Pomiędzy Duńczykiem a Gollobem wielokrotnie dochodziło do spięć na torze i poza nim, ale obaj zapewniają, że teraz liczy się tylko osiągnięcie celu, jakim jest mistrzostwo Polski.

Do składu dołączył także szwedzki junior Simon Gustafsson, a w ostatnich dniach stycznia trzyletni kontrakt podpisał 19-letni Australijczyk Sam Masters, który zadebiutuje na polskich torach.

W drużynie, oprócz Golloba, pozostali Słoweniec Matej Zagar i Szwed David Ruud oraz krajowi młodzieżowcy Paweł Zmarzlik i Łukasz Cyran.

Caelum Stal Gorzów opuścili natomiast Thomas Jonasson, Rafał Okoniewski, Peter Karlsson i Norweg z polskim paszportem Rune Holta.

W okresie przygotowawczym nastąpiła zmiana na stanowisku trenera. Stanisława Chomskiego, który poprowadzi Lotos Wybrzeże Gdańsk, zastąpił dotychczasowy szkoleniowiec Unii Leszno - Czesław Czernicki.

W zimie krajowi młodzieżowcy i Tomasz Gapiński pod okiem nowego trenera trenowali w Gorzowie, a pozostali żużlowcy prowadzili indywidualny tryb przygotowań. W połowie marca wszyscy, poza Pedersenem, Gustafssonem i Mastersem, trenowali na torze w chorwackim Gorican.

- Kapitalną rolę podczas zgrupowania odegrał Tomasz Gollob. Testował motocykle młodszych kolegów, dzielił się swoim doświadczeniem. Życzyłbym sobie takiej atmosfery i takiej pracowitości zawodników w całym sezonie - powiedział Czernicki.

W tym sezonie Caelum zapowiada wejście do pierwszej czwórki i walkę o medale.

- Każdy sportowiec stawia sobie najwyższe cele i my też. Wyjazd do Gorican nas scalił. Moja forma psychiczna i fizyczna jest wyśmienita. Możemy być optymistami - podkreślił Gapiński.

Kibice mogli ocenić formę zawodników podczas sparingów. 25 marca Caelum Stal wygrała u siebie 52:38 z wicemistrzem kraju Unibaksem Toruń. Z powodu złego stanu toru nie odbył się natomiast zaplanowany na sobotę sparing z Falubazem Zielona Góra. 28 marca Stal pokonała 48:42 pierwszoligową drużynę PSŻ Lechma Poznań.

W pierwszej kolejce ligowej Caelum Stal podejmie 5 kwietnia Unię Leszno.

Skład Caelum Stali Gorzów:

seniorzy: Tomasz Gollob, Nicki Pedersen (Dania), Tomasz Gapiński, Matej Zagar (Słowenia), David Ruud (Szwecja).

juniorzy: Łukasz Cyran, Simon Gustafsson (Szwecja), Sam Masters (Australia), Paweł Zmarzlik.

Czytaj także

Żużlowa ekstraliga: Dla kogo tytuł, a komu spadek?

Dowiedz się więcej na temat: żużlowiec | mistrzostwo Polski | złoto | Tomasz Gollob | gollob | złoto | Gorzów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje