Reklama

Reklama

Żużlowa Grand Prix. Turniej w Warszawie odwołany

Z powodu koronawirusa definitywnie odwołano turniej żużlowej Grand Prix w Warszawie. Pierwotnie zawody na PGE Narodowym miały otwierać rywalizację o mistrzostwo świata, ale najpierw zostały przeniesione z 16 maja na 8 sierpnia, a teraz z nich zrezygnowano.

Jak poinformował w komunikacie prezes Polskiego Związku Motorowego Michał Sikora, decyzję o odwołaniu turnieju podjęto ze względu na bezpieczeństwo kibiców, a także z uwagi na fakt, iż aktualnie nie ma możliwości formalnych, aby 8 sierpnia zawody na PGE Narodowym obejrzało ponad 55 tys. widzów.

Reklama

- Zdecydowaliśmy się, w porozumieniu z Międzynarodową Federacją Motocyklową, BSI oraz operatorem obiektu, PL.2012+, aby wszystkie bilety na tegoroczną imprezę zachowały ważność w 2021 roku - podkreślił.

Zawody odbędą się 15 maja przyszłego roku.

- Uważamy, że takie rozwiązanie jest najlepszym wyjściem z sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy, a także w związku z czasem, który jest potrzebny do prawidłowej i profesjonalnej organizacji oraz przygotowania zawodów rangi mistrzostw świata. Nie chcemy również doprowadzić do sytuacji, w której zawody na PGE Narodowym mogłoby obejrzeć 25 procent posiadaczy biletów, gdyż pozostałe 75 procent byłoby poszkodowanych - dodał Sikora.

Osoby, które nie skorzystają z możliwości obejrzenia zawodów w przyszłym roku, będą mogły zwrócić bilety.

Dowiedz się więcej na temat: Grand Prix na żużlu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje