Reklama

Reklama

Żużlowa GP. Turnieje w Szwecji także odwołane

Zaplanowane na 25 lipca w Hallstavik oraz na 15 sierpnia w Malilli turnieje żużlowej Grand Prix zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Po anulowaniu obu szwedzkich eliminacji w kalendarzu pozostało już tylko sześć turniejów, w tym trzy w Polsce.

Tegoroczny cykl mistrzostw świata miał się składać z 10 zawodów. Pandemia doprowadziła jednak do zmian w kalendarzu. Najpierw przełożono z 16 maja na 8 sierpnia inauguracyjne zawody w Warszawie, definitywnie odwołano turniej w niemieckim Teterowie, z 13 czerwca na 19 września przesunięto turniej w Pradze i zrezygnowano z rozegrania eliminacji w Cardiff (18 lipca).

W tej sytuacji pierwszy turniej GP ma się teraz odbyć 1 sierpnia we Wrocławiu.

W Polsce żużlowcy mają jeszcze rywalizować tydzień później w Warszawie i na zakończenie w Toruniu (3 października).

Reklama

Nie wiadomo jednak, czy ten kalendarz długo pozostanie aktualny, bowiem organizatorzy mistrzostw świata poinformowali, że czynią starania, aby udało się rozegrać osiem eliminacji i aby mistrz świata został wyłoniony w październiku. Szczegóły mają podać w najbliższych tygodniach.

Tytułu broni Bartosz Zmarzlik.

krys/ mm/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy