Reklama

Reklama

Żużlowa GP - trzech Polaków pojedzie już w drugim biegu

Pierwszy raz w historii żużlowego cyklu Grand Prix losowanie numerów startowych było otwarte dla publiczności. W jego wyniku już w drugim biegu sobotnich zawodów w Bydgoszczy kibice obejrzą rywalizację aż trzech "Biało-czerwonych".

Gran Prix w Bydgoszczy odbywa się po raz piętnasty w historii i powraca do grodu nad Brdą po dwuletniej przerwie. Przekonano właścicieli praw do tego turnieju, by losowanie numerów startowych było otwarte dla publiczności. Tak się stało w piątkowe popołudnie, sporo ludzi zjawiło się w centrum handlowym, oddalonym zaledwie kilkaset metrów od żużlowego stadionu Polonii.

Losowania numerów startowych dokonał prezydent miasta Rafał Bruski. Jego wynik jest dość ciekawy, szczególnie dla reprezentantów Polski. "Biało-czerwonych" zobaczymy zaledwie w dwóch z czterech biegów pierwszej serii startów. Już w wyścigu nr 2 zmierzą się ze sobą trzej polscy żużlowcy: Krzysztof Buczkowski, Tomasz Gollob i Krzysztof Kasprzak. Stawkę uzupełni Duńczyk Nicki Pedersen, więc bieg zapowiada się bardzo ciekawie.

Reklama

Kolejny start, to udział Jarosława Hampela, którego rywalami będą bardzo dobrze znający bydgoski tor Rosjanin Emil Sajfutdinow i Szwed Andreas Jonsson, a ostatnim uczestnikiem będzie Australijczyk Darcy Ward.

"Losowanie było sprawiedliwe, choć muszę przyznać, że zdecydowanie wolałbym zamiast dwóch startów z trzeciego pola, wystartować dwukrotnie z czwartego. Mimo to myślę, że zawody w Bydgoszczy jak zawsze przyniosą wiele emocji. Fajnie byłoby, gdyby ten wieczór był biało-czerwony. Czy tak się stanie, zobaczymy w sobotę na torze" - powiedział obecny na losowaniu reprezentant Polski Tomasz Gollob.

Zanim żużlowcy przystąpią do rywalizacji, jeszcze w piątek kibiców czarnego sportu czeka kilka niespodzianek. Po treningu, który zaplanowano na godz. 17.00, ciekawą atrakcją dla kibiców będzie spotkanie z żużlowcami startującymi w GP. Około godz. 20, czyli po zakończeniu sesji treningowej we wspomnianym centrum handlowym mają pojawić się Tomasz Gollob, Greg Hancock, Emil Sajfutdinow, Andreas Jonsson, Martin Vaculik i Krzysztof Buczkowski. Wszyscy chętni będą mogli zrobić sobie z nimi zdjęcia i zdobyć autografy.

Początek sobotniego turnieju zaplanowano na godz. 19.00

Lista startowa Grand Prix w Bydgoszczy po losowaniu (w nawiasie stały numer GP):1. (7) Fredrik Lindgren (Szwecja)

2. (9) Martin Vaculik (Słowacja)

3. (3) Greg Hancock (USA)

4. (1) Chris Holder (Australia)

5. (16) Krzysztof Buczkowski (Polska)

6. (11) Krzysztof Kasprzak (Polska)

7. (4) Tomasz Gollob (Polska)

8. (2) Nicki Pedersen (Dania)

9. (10) Jarosław Hampel (Polska)

10. (5) Emil Sajfutdinow (Rosja)

11. (15) Darcy Ward (Australia)

12. (8) Andreas Jonsson (Szwecja)

13. (13) Niels Kristian Iversen (Dania)

14. (6) Antonio Lindbaeck (Szwecja)

15. (12) Matej Zagar (Słowenia)

16. (14) Tai Woffinden (W. Brytania)

17. (17) Szymon Woźniak (Polska)

18. (18) Mikołaj Curyło (Polska)

Dowiedz się więcej na temat: Grand Prix na żużlu | Tomasz Gollob | Jarosław Hampel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje