Reklama

Reklama

Żużlowa GP: Polacy bronią w Lesznie miejsc na podium

W sobotę w Lesznie, w drugiej eliminacji żużlowych mistrzostw świata Jarosław Hampel będzie bronił drugiej, a Tomasz Gollob trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej. Liderem jest broniący tytułu Amerykanin Greg Hancock.

Hampel przystępuje do sobotnich zawodów z przewagą dobrej znajomości toru. Jednak rok temu zawodnik Unii Leszno kiepsko rozpoczął ten turniej, bo po trzech seriach miał na koncie zaledwie trzy punkty. Później jednak radził sobie już lepiej i ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Drugi był Tomasz Gollob, a zwyciężył Nicki Pedersen. To jednak Polak zdobył 18 punktów - o jeden więcej od Duńczyka.

Leszno po raz piąty z rzędu będzie organizatorem najważniejszej indywidualnej imprezy na żużlu, ale i też po raz ostatni. Zawody rozgrywane będą pod hasłem "Ostatnie starcie na Smoczyku".

"To prawda, nie podjęliśmy starań o organizację Grand Prix w kolejnych sezonach. Nie interesowało nas branie udziału w licytacjach między polskimi klubami. Od 2007 roku organizowaliśmy Grand Prix i Drużynowy Puchar Świata. Były sezony, że odbywały się obie imprezy. Wydaje nam się, że kibice z Wielkopolski są już trochę "przejedzeni" tymi zawodami" - powiedział dyrektor zarządzający Unii Leszno Ireneusz Igielski.

GP w Lesznie jest drugą eliminacją indywidualnych mistrzostw świata. Inauguracyjną rundę wygrał broniący tytułu Hancock przed Hampelem i Pedersenem. Piąty był Gollob, ale zdobył 15 punktów i w klasyfikacji generalnej zajmuje trzecią lokatę. W sobotę w GP zadebiutuje 20-latek Unii Leszno Przemysław Pawlicki, który otrzymał od organizatorów "dziką kartę". Początek zawodów o godz. 19.00.

Reklama

Klasyfikacja generalna MŚ:


 1. Greg Hancock (USA)          22 pkt
 2. Jarosław Hampel (Polska)    18
 3. Tomasz Gollob (Polska)      15
 4. Nicki Pedersen (Dania)      13
 5. Jason Crump (Australia)     12
 6. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 13
 7. Emil Sajfutdinow (Rosja)     8
 8. Fredrik Lindgren (Szwecja)   8
 9. Bjarne Pedersen (Dania)      7
10. Hans Andersen (Dania)        6
11. Chris Harris (Wlk. Brytania) 5
12. Andreas Jonsson (Szwecja)    4
13. Kenneth Bjerre (Dania)       4
14. Chris Holder (Australia)     4
15. Peter Ljung (Szwecja)        4
16. Jason Bunyan (Wlk. Brytania) 1

Pozostałe turnieje GP:


12 maja - Praga (Czechy)
26 maja - Goeteborg (Szwecja)
 9 czerwca - Kopenhaga (Dania)
23 czerwca - Gorzów Wlkp. (Polska)
28 lipca - Gorican (Chorwacja)
11 sierpnia - Terenzano (Włochy)
25 sierpnia - Cardiff (W. Brytania)
 8 września - Malilla (Szwecja)
22 września - Vojens (Dania)
 6 października - Toruń (Polska)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy