Reklama

Reklama

Żużlowa GP - okazja do rehabilitacji dla Kasprzaka i Hampela

Krzysztof Kasprzak i Jarosław Hampel chcą zrehabilitować się za nieudany występ w żużlowej Grand Prix w Pradze. Okazja nadarzy się już w najbliższą sobotę w Malilli, gdzie odbędzie się Grand Prix Szwecji.

Kasprzak mimo zerwania więzadeł w kolanie wraca do dyspozycji, jaką prezentował na początku sezonu. W Pradze zajął dziewiąte miejsce, ale dzień później świetnie radził sobie w rywalizacji ligowej.

"Z pewnością na początku sezonu Krzysztof był najszybszy. Nie mam wątpliwości, że wraca już do całkiem dobrej formy. Nie pokazał tego w Pradze, ale jestem pewny, że wróci do dawnej dyspozycji" - powiedział Darcy Ward cytowany przez oficjalną stronę zawodów.

Australijczyk z dorobkiem 45 punktów zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i do Amerykanina Grega Hancocka oraz Brytyjczyka Taia Woffindena traci zaledwie oczko.

Reklama

"Woffy jest szybki i bardzo trudno będzie go pokonać. W czołówce jest również Greg, który pod taśmą ma wszystko czego potrzebuje. On jest mistrzem takich sytuacji. Jeśli bym go wyprzedził na starcie, czułbym się komfortowo i miałbym nadzieję, że mnie nie pokona. Jeśli ma dobry dzień, nadal jest jednym z najlepszych na świecie" - podkreślił Ward.

Po fatalnym występie w Pradze (ostatnie miejsce i dwa punkty) Hampel spadł na 11. miejsce w klasyfikacji generalnej. Wydaje się, że wicemistrz świata jest już w lepszej dyspozycji.

Przed rokiem w Grand Prix Szwecji, rozegranym na torze w Ullevi, triumfował Rosjanin Emil Sajfutdinow. Drugi był Australijczyk Chris Holder, a trzeci Duńczyk Nicki Pedersen.

Z tzw. dziką kartą wystartuje Szwed Peter Ljung (nr 16). Natomiast rolę rezerwowych pełnić będą jego rodacy Linus Sundstrom (nr 17) i Dennis Andersson (nr 18). Sędzią będzie Marek Wojaczek.

Czołówka klasyfikacji GP (w nawiasach numery zawodników na plastronach):

 1. (1)   Tai Woffinden (W. Brytania)     46

 2. (45)  Greg Hancock (USA)              46

 3. (43)  Darcy Ward (Australia)          45

 4. (5)   Nicki Pedersen (Dania)          44

 5. (55)  Matej Zagar (Słowenia)          43

 6. (507) Krzysztof Kasprzak (Polska)     42

 7. (23)  Chris Holder (Australia)        40

 8. (66)  Fredrik Lindgren (Szwecja)      38

 9. (84)  Martin Smolinski (Niemcy)       37

10. (88)  Niels-Kristian Iversen (Dania)  35

11. (33)  Jaroslaw Hampel (Polska)        31

...

17.       Adrian Miedziński (Polska)       5

Następne turnieje Grand Prix 2014:

28 czerwca - Kopenhaga (Dania)

12 lipca - Cardiff (Wielka Brytania)

16 sierpnia - Ryga (Łotwa)

30 sierpnia - Gorzów (Polska)

13 września - Vojens (Dania)

27 września - Sztokholm (Szwecja)

11 października - Toruń (Polska)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje