Reklama

Reklama

Żużlowa GP - możliwy turniej na Stadionie Narodowym w 2015 roku

Jeden z żużlowych turniejów Grand Prix w 2015 roku może odbyć się na Stadionie Narodowym w Warszawie. W poniedziałek na rozmowy w tej sprawie przyleciał do Polski Paul Bellamy, szef organizującej cykl firmy BSI. Nie osiągnięto jednak porozumienia.

Brytyjczyk spotkał się z prezesem Polskiego Związku Motorowego Andrzejem Witkowskim. Nie był jednak usatysfakcjonowany ofertą finansową zaproponowaną przez polską stronę.

Reklama

Według informacji prasowych, PZM miał zaoferować 1,1 mln zł za prawo organizacji zawodów. Oprócz licencji związek miał pozyskać również prawo do sponsora tytularnego imprezy.

We wrześniu porażką zakończyły się negocjacje odnośnie zawodów w 2014 roku. Teraz obie strony dały sobie czas na podjęcie ostatecznej decyzji, która zapadnie w lutym. Według wstępnej propozycji, Grand Prix w Warszawie miałaby się odbyć 18 kwietnia przyszłego roku.

Turnieje Grand Prix są eliminacjami mistrzostw świata. W Polsce odbywają się na obiektach typowo żużlowych (w tym roku podobnie jak w 2103, w Bydgoszczy, Gorzowie Wlkp. i Toruniu), ale za granicą często są organizowane na wielkich stadionach, gdzie powstają tzw. tory jednodniowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje