Reklama

Reklama

Żużlowa GP: Hampel i Gollob bronią miejsc na podium

Broniący pozycji lidera Jarosław Hampel i trzeci w klasyfikacji generalnej Tomasz Gollob wystąpią w sobotę w Grand Prix Czech - trzeciej eliminacji indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Polaków rozdziela mistrz świata Amerykanin Greg Hancock.

To właśnie Hancock triumfował przed rokiem na stadionie "Marketa" wyprzedzając Hampela i Golloba. Pomiędzy dwoma Polakami doszło natomiast do spięcia podczas ostatniego finału GP w Lesznie przed niespełna dwoma tygodniami.

"Nie mamy z tym żadnych problemów. Rozmawialiśmy o tej sytuacji i obydwaj ją rozumiemy. Jeżeli walczy się na 100 procent i w jazdę na motorze wkłada się sporo agresji, to dochodzi do takich sytuacji. Jednak nie ma między nami żadnego konfliktu" - powiedział Hampel na oficjalnej stronie cyklu Grand Prix.

Zawodnik Unii Leszno w każdym ze swoich pięciu ostatnich startów w Pradze osiągał finał, ale nigdy go nie wygrał. "W zeszłym roku miałem dobrze przygotowany motocykl, dzięki czemu osiągałem dobrą prędkość na torze. Finał jest naprawdę bardzo wymagający i muszę być maksymalnie skupiony. Powinienem też być bardziej sprytny, aby wykorzystać możliwości motoru na torze" - dodał Hampel.

Reklama

W Lesznie Polaków pogodził Australijczyk Chris Holder, który wygrał zawody i w klasyfikacji generalnej traci do Golloba osiem punktów.

"Z niecierpliwością czekam na wyścig w Pradze. Mam z niego dobre wspomnienia. Jeśli mój motocykl będzie dobrze przygotowany, zdobywanie punktów będzie dla mnie łatwiejsze" - przyznał Holder.

Hampel w GP Czech w 2004, 2007 i rok temu był drugi, a w 2005 i w 2010 - trzeci. Gollob jeździł ze zmiennym szczęściem. Dwukrotnie wygrywał (1999 i 2010 r.). Cztery lata i rok temu był tam trzeci, ale bywało także, że zajmował ostatnie miejsce.

Z dziką kartą w Pradze pojedzie Czech Josef Franc.

Klasyfikacja generalna MŚ:

1. Jarosław Hampel (Polska)    33 pkt

2. Greg Hancock (USA)          31

 3. Tomasz Gollob (Polska)      31

4. Jason Crump (Australia)     24

5. Chris Holder (Australia)    23

6. Nicki Pedersen (Dania)      23

 7. Andreas Jonsson (Szwecja)   17 

 8. Antonio Lindbaeck (Szwecja) 17

9. Fredrik Lindgren (Szwecja)  16

10. Emil Sajfutdinow (Rosja)    15

11. Kenneth Bjerre (Dania)      12

12. Hans Andersen (Dania)       11

13. Peter Ljung (Szwecja)       10

14. Bjarne Pedersen (Dania)     14

15. Chris Harris (W. Brytania)   8

16. Przemysław Pawlicki (Polska) 7

17. Jason Bunyan (W. Brytania)   1

Pozostałe turnieje GP:

26 maja - Goeteborg (Szwecja)

9 czerwca - Kopenhaga (Dania)

23 czerwca - Gorzów Wlkp. (Polska)

28 lipca - Gorican (Chorwacja)

11 sierpnia - Terenzano (Włochy)

25 sierpnia - Cardiff (W. Brytania)

8 września - Malilla (Szwecja)

22 września - Vojens (Dania)

6 października - Toruń (Polska)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama