Reklama

Reklama

​Żużel. ZOOLeszcz DPV Logistic GKM - Zdunek Wybrzeże. Tego rywala nie mogli pokonać. Sprawdzian odwołany!

Zaplanowany na czwartkowe popołudnie trening punktowany pomiędzy ZOOLeszcz DPV Logistic GKM-em a Zdunek Wybrzeżem został odwołany. Powód mógł być tylko jeden - w Grudziądzu od rana pada i właśnie to uniemożliwiło żużlowcom wyjazd na tor. Rywala w postaci niekorzystnej pogody nie mogli pokonać ani jedni, ani drudzy. A miał być to dla nich pożyteczny sprawdzian.

ZOOLeszcz DPV Logistic GKM porozumiał się ze Zdunek Wybrzeżem co do terminu treningu punktowanego, aby jak najlepiej przygotować się do pierwszego meczu ligowego na własnym torze. Grudziądzanie w niedzielę podejmą Moje Bermudy Stal Gorzów, czyli drużynę, która na początku rozgrywek spisuje się doskonale (dwa mecze = dwa zwycięstwa, w tym wygrana w Lesznie). 

Sparing był na rękę także ekipie znad morza. Weekendowy mecz z ROW-em Rybnik pokazał menedżerowi Erykowi Jóźwiakowi, co w zespole trzeba poprawić. Przede wszystkim słabo spisali się młodzieżowcy oraz jadący na pozycji U-24 Michał Gruchalski. Pechowy występ zanotował dodatkowo Krystian Pieszczek (dwa kontrowersyjne wykluczenia). Wszyscy mieli przyjechać do Grudziądza sprawdzić sprzęt i zaprezentować menedżerowi swoją formę. 

Zdunek Wybrzeże planowało zjawić się na terenie pierwszoligowca bez Wiktora Kułakowa, Jakuba Jamroga (obaj będą trenować na innych torach) oraz Rasmusa Jensena i Drew Kempa, którzy wyjechali na zawody - odpowiednio do Danii oraz Wielkiej Brytanii. W ZOOLeszcz DPV Logistic GKM-ie brakowałoby tylko Nickiego Pedersena i Kennetha Bjerre. 

Co ciekawe, Jensen i Bjerre w środę wystartowali w finale duńskich eliminacji do Grand Prix. Lepszy był ten pierwszy - trzecie miejsce dało mu przepustkę do eliminacji światowych. Bjerre sensacyjnie został sklasyfikowany dopiero na dwunastej pozycji. Początek sezonu w wykonaniu tego zawodnika jest mocno przeciętny. Zarówno grudziądzanom, jak i gdańszczanom bardzo zależało na czwartkowym treningu punktowanym. Niestety, rywala w postaci niekorzystnej pogody nie byli w stanie pokonać.

Reklama

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje