Reklama

Reklama

Żużel. Znamy terminy okien transferowych. Szansa dla Motoru Lublin i Kubery

GKSŻ podała terminy okien transferowych. Pierwsze mamy od 19 do 23 kwietnia. Ten termin nie ulegnie zmianie nawet jeśli trzy zaplanowane wcześniej kolejki zostaną przełożone z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. To szansa dla Motoru Lublin i Dominika Kubery.

W tym roku okna transferowe będą otwarte w dniach: 19-23.4, 17-21.5, 27-31.7 oraz 23-27.8. W tych terminach kluby wszystkich lig będą mogły dokonywać transferów i kontraktować nowych zawodników.

Zarówno w GKSŻ, jak i w Ekstralidze Żużlowej potwierdziliśmy, że nie będzie żadnej zmiany terminów otwarcia okien, o ile nie nastąpi całkowita zmiana kalendarza. Jeśli przed 19 kwietnia, z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, nie odbędzie się żadna z zaplanowanych kolejek, to okno i tak zostanie otwarte. To wyjaśnienie dla tych, którzy sądzą, że kluczowy jest ten zapis regulaminu, który stanowi, że okna będą otwarte po 3, 6, 10 i 14 kolejce. Po rozmowach w GKSŻ i EŻ informujemy, że to tak nie działa, że najważniejsze są wyznaczone terminy.

Reklama

Taka interpretacja sprawia, że Motor Lublin ma szansę pojechać mniej meczów bez Dominika Kubery. Przypomnijmy, że Motor nie zgodził się zapłacić Fogo Unii Leszno ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika, więc teraz musi czekać na 22. urodziny Kubery (15 kwietnia). Po tej dacie lublinianie już nie musza płacić ekwiwalentu i mogą zatwierdzić zawodnika.

Przed 19 kwietnia Motor ma zaplanowane mecze z Eltrox Włókniarzem, Moje Bermudy Stalą Betard Spartą. Pierwszy i ostatni z wymienionych u siebie, środkowy na wyjeździe. Inna sprawa, że nie wiadomo, jak to ze spotkaniem ze Stalą będzie, bo Gorzów ma zawieszoną licencję toru, trwają na nim prace związane z budową nowych lóż VIP. Trudno powiedzieć, czy Stal wyrobi się do 11 kwietnia.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje