Reklama

Reklama

​Żużel. Znamy kalendarz mistrzostw świata juniorów. Wielkie święto w Krośnie!

W poniedziałkowy poranek oficjalnie poznaliśmy kalendarz tegorocznych indywidualnych mistrzostw świata juniorów. Jedna z rund odbędzie się w Krośnie. Potwierdziły się więc doniesienia europosła Ryszarda Czarneckiego, który informował o tym dwa tygodnie temu na łamach Interii. To niewątpliwie historyczny moment dla całego miasta, ponieważ nigdy wcześniej nie gościła tam impreza rangi międzynarodowej.

Najlepszego młodzieżowca globu w tym roku wyłoni cykl składający się z trzech rund. Juniorzy rywalizację o tytuł rozpoczną 4 września w niemieckim Stralsund. Trzy tygodnie później zmagania przeniosą się do Krosna. Cykl zakończy się 1 października w Padrubicach, co jest od kilku lat swego rodzaju tradycją.Polscy kibice z pewnością nie mogą doczekać się rundy w Krośnie. Jeszcze nigdy w tym mieście nie gościła impreza rangi międzynarodowej. Powstanie oświetlenia i dobudowanie kilkunastu nowych krzesełek skusiło organizatorów, którzy postanowili dać ogromną szansę prężnie rozwijającemu się ośrodkowi z Podkarpacia.

Tytułu wywalczonego przed rokiem będzie bronił Jaimon Lidsey. Stałych uczestników cyklu wyłonią eliminacje, które w czerwcu odbędą się w Manchesterze, Gustrow oraz Rydze.

Kalendarz Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów 2021:

04.09.2021 - Stralsund (Niemcy)

25.09.2021 - Krosno (Polska)

Reklama

01.10.2021 - Pardubice (Czechy)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje