Reklama

Reklama

Żużel z trybun tylko dla bogaczy. W Lublinie najdroższe bilety

Ile kosztują bilety na żużel? Rodzina chcąca zobaczyć speedway na żywo musi wydać niemałą sumę. Wpływ na wysokie ceny ma co prawda sytuacja epidemiczna, jednak sam proces należy uznać za dość niebezpieczny. Klubom coraz trudniej jest przyciągać na stadiony nowych fanów, a niedługo mogą zacząć odchodzić również ci przychodzący na mecze od lat.

Sprawdziliśmy ile pieniędzy w poszczególnych musiała wydać w tym sezonie 4-osobowa rodzina (na przykładzie dorosłych ojca i matki oraz dzieci w wieku 14 i 10 lat) chcąca zobaczyć mecz żużlowy z trybun. Pod uwagę braliśmy ceny wejściówek na spotkania fazy zasadniczej, a w fazie play-off ceny były jeszcze wyższe.

Motor nie daje ulg, Włókniarz wpuszcza za darmo 12-latków

Najdroższe okazały się bilety na domowe meczu Motoru Lublin. Na lubelskim stadionie nie oferowano w tegorocznej fazie zasadniczej biletów ulgowych. Nasza przykładowa rodzina musiałaby więc wydać na tę niedzielną atrakcję aż 200 złotych o ile rzecz jasna zdążyłaby kupić rozchodzące się jak ciepłe bułeczki wejściówki. Ogromne zainteresowanie speedwayem i stosunkowo niewielka pojemność trybun mogą rzecz jasna tłumaczyć taki stan rzeczy. Kibice wicemistrza Polski za każdym razem zajmowali wszystkie dostępne miejsca.

Reklama

Za podobną przyjemność na toruńskiej Motoarenie rodzina musiałaby zapłacić co najmniej 180 złotych! Tam stadion bardzo często świecił już niestety pustkami. Nieco lepiej było w Częstochowie, gdyż na spotkania Eltrox Włókniarza dzieci do 12 roku życia wchodzą za darmo. Faktem jest jednak, że jedynie w 3 drugoligowych ośrodkach taka przyjemność kosztowała mniej niż 100 złotych.

Kibice wybiorą teatr, kino i mecz w telewizji?

GKSŻ i władze PGE Ekstraligi mogą stawać na głowie w kwestii promocji dyscypliny, ale trudno będzie im przyciągnąć na stadiony nowych fanów skoro potencjalni rodzice zamiast zabierać dzieci na stadion, mogą wydać o wiele mniej i udać się do kina, a nawet teatru czy parku rozrywki.

Jeśli po uspokojeniu się pandemii obrót spraw nie ulegnie zmianie, to już wkrótce problemem może okazać się nie tylko ściąganie na trybuny nowych fanów, ale także utrzymanie na nich tych kibiców, którzy żużlem pasjonują się od lat. Internetowy pakiet telewizji Canal+ - za którego pośrednictwem można obejrzeć każde spotkanie dwóch najwyższych klas rozgrywkowych - kosztuje dziś 50 złotych na miesiąc. Coraz więcej sympatyków czarnego sportu decyduje się na zrzutkę ze znajomym i obejrzenie meczu w domowym zaciszu za dużo mniejsze pieniądze i w dużo większym komforcie, z dostępem do wielu powtórek, wywiadów z zawodnikami i eksperckich analiz.

Ceny biletów na żużel dla 2 dorosłych oraz dzieci w wieku 14 i 10 lat

PGE Ekstraliga - ceny biletów

Betard Sparta Wrocław - 120 zł

Motor Lublin - 200 złotych

Moje Bermudy Stal Gorzów - 120 złotych

Fogo Unia Leszno - 128 złotych

Eltrox Włókniarz Częstochowa - 110 złotych (wstęp za darmo do 12)

eWinner Apator Toruń - 180 zł

ZOOLeszcz DPV Logistic GKM - 160 zł

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - 120 zł 

eWinner 1. liga - ceny biletów

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski - 100 zł

Cellfast Wilki Krosno - 120 zł

ROW Rybnik - 140 zł

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 110 zł

Abramczyk Polonia Bydgoszcz - 100 zł

Orzeł Łódź - 130 zł

Aforti Start Gniezno - 120 zł

Unia Tarnów - 120 zł

2. liga żużlowa - ceny biletów

OK Bedmet Kolejarz Opole - 100 zł

Kolejarz Rawicz - 45 zł

7R Stolaro Stal Rzeszów - 80 zł

SpecHouse PSŻ Poznań - 92 zł


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy