Reklama

Reklama

​Żużel. Wszystkie ręce na pokład. Cały polski żużel głosuje na Bartosza Zmarzlika

Są sytuacje, kiedy polskie środowisko żużlowe potrafi się zjednoczyć. Tak było m.in. przed rokiem podczas głosowania na Najlepszego Sportowca Roku. Bartosz Zmarzlik pokonał wówczas Roberta Lewandowskiego, bo głosowali na niego kibice żużla z całego kraju. Podobnie jest teraz - znów mamy zasadę "wszystkie ręce na pokład".

W sobotni wieczór poznamy zwycięzcę 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku. Nominowany został ubiegłoroczny triumfator - Bartosz Zmarzlik, który zdołał obronić tytuł mistrza świata, a z reprezentacją zdobył srebrny medal w Speedway of Nations. Na dodatek z Moje Bermudy Stalą Gorzów wywalczył wicemistrzostwo Polski. Miniony rok należał do 25-letniego żużlowca. Transmisja na żywo z całego wydarzenia od godziny 20:00 na antenach Polsatu i Polsatu Sport.

Reklama

W trakcie trwania uroczystości będzie miało miejsce głosowanie finałowe. Do drugiego etapu kwalifikację uzyska dziesięciu sportowców, którzy otrzymali najwięcej głosów w pierwszej części plebiscytu. Na sam koniec wyłoniony zostanie Najlepszy Sportowiec Polski 2020 roku. Największym konkurentem Zmarzlika - podobnie jak dwanaście miesięcy temu - jest wspaniały polski piłkarz - Robert Lewandowski, a także tenisistka Iga Świątek czy skoczek narciarski Dawid Kubacki.

W takich sytuacjach polskie środowisko żużlowe potrafi się zjednoczyć - tak było rok temu, tak jest również i teraz. Kibice czarnego sportu trzymają kciuki za dwukrotnego mistrza świata i chętnie wysyłają na niego głosy. Kluby z kolei od samego rana udostępniają na portalach społecznościowych grafikę zachęcającą do wyboru lidera gorzowskiej Stali i polskiej reprezentacji.

Lista 15. kandydatów w 86. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i Telewizji POLSAT do tytułu Najlepszego Sportowca 2020 roku:

1. Jan Błachowicz (MMA)

2. Jan-Krzysztof Duda (szachy)

3. Magomedmurad Gadżijew (zapasy)

4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)

5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)

6. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)

7. Wilfredo Leon (siatkówka)

8. Robert Lewandowski (piłka nożna)

9. Natalia Maliszewska (short-track)

10. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)

11. Kamil Stoch (skoki narciarskie)

12. Iga Świątek (tenis)

13. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)

14. Katarzyna Wasick (pływanie)

15. Bartosz Zmarzlik (żużel)

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje