Reklama

Reklama

Żużel. Woryna stracił miejsce w szwedzkim klubie. Wygryzł go kolega z Włókniarza

Zwariowane dni przeżywa ostatnio Kacper Woryna. 24-latek całkiem niedawno stracił miejsce w Lejonen Gislaved. W poniedziałkowy wieczór okazało się, że w drużynie zastąpi go Jakub Miśkowiak, czyli kolega z Eltrox Włókniarza.

Kacper Woryna nie zaliczy do udanych początku sezonu 2021. Wychowanek ROW-u do niedawna znajdował się w największym kryzysie w karierze. Przejście do Eltrox Włókniarza miało być dla niego nowym rozdziałem, a przynajmniej w pierwszych spotkaniach okazało się jedną wielką klapą. Przełamanie nadeszło dopiero kilka dni temu, kiedy to w Gorzowie 24-latek po raz pierwszy w tym roku uzbierał dwucyfrową liczbę punktów.

Kiepską formę rybniczanina zauważyli również w Szwecji, gdzie jeszcze przed startem rozgrywek włodarze Lejonen Gislaved postanowili rozwiązać kontrakt z reprezentantem Polski. Zaskakujący jest jego zastępca. Działacze "Lwów" postanowili bowiem skorzystać z usług Jakuba Miśkowiaka, czyli klubowego kolegi Woryny z Eltrox Włókniarza.

Reklama

Dla młodzieżowca to będzie absolutny debiut w lidze szwedzkiej. 19-latek jeszcze nigdy nie miał okazji rywalizować na najwyższym szczeblu ligowym w tym kraju. Pomimo tego, będzie musiał zmierzyć się z ogromną presją. Na stronie klubowej już okrzyknięto go najlepszym juniorem świata. Kibice liczą więc, że pokaże on pełnię swoich umiejętności.

Jakub Miśkowiak niewątpliwie idzie w ślady swojego wujka - Roberta, który całkiem niedawno bronił barw Rospiggarny Hallstavik. Co prawda w sezonie 2017 wystąpił tylko w trzech spotkaniach, ale fakt pozostaje faktem. Z całą pewnością junior będzie chciał pokazać się z dużo lepszej strony i udowodnić, że decyzja podjęta przez działaczy okaże się strzałem w dziesiątkę.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy