Reklama

Reklama

​Żużel. W dwa dni spowodował dwie kraksy. Junior z Ostrowa musi bardziej uważać

Jakub Poczta jest zawodnikiem, który w tym sezonie zrobił naprawdę duży postęp. Junior Arged Malesy Ostrów musi jednak bardziej uważać na torze, bo w dwa dni spowodował dwie groźne kraksy. W wyniku nierozważnego ataku 17-latka, kontuzji w poniedziałek doznał Oskar Bober.

Juniorzy Arged Malesy Ostrów pod okiem trenera Mariusza Staszewskiego robią systematyczne postępy. Jednym z nich jest 17-letni Jakub Poczta. Młody zawodnik punktuje eWinner 1. Lidze, w poniedziałek nawet wygrał bieg. Brakuje mu jednak spokoju, na torze musi bardziej uważać, bo w dwa dni spowodował dwie kraksy. W starciu z Unią Tarnów (60:30) przewrócił Oskara Bobera. Żużlowiec Unii Tarnów w wyniku upadku złamał kręg szyjny i czeka go kilkutygodniowa przerwa.

Młodzieżowiec zespołu z Wielkopolski podczas wtorkowego Zaplecza Kadry Juniorów ponownie został wykluczony za spowodowanie upadku. Tym razem zapoznał się z nawierzchnią toru wraz z Mateuszem Dulem. Na szczęście obaj wstali o własnych siłach. Poczta w tych zawodach kilka razy się przewrócił, musi lepiej panować nad motocyklem, choć to i z czasem powinno przyjść.

Reklama

Zaplecze Kadry w Zielonej Górze zakończyło się zwycięstwem Mateusza Świdnickiego (13 punktów). W czołowej trójce znaleźli się także: Wiktor Jasiński (13) i Kacper Pludra (10). Wspomniany Poczta był szesnasty, w czterech wyścigach nie zdobył choćby jednego "oczka". Dwukrotnie był wykluczany przez sędziego. 

We wtorek na torze w Lublinie rozegrano III rundę Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Zwyciężyli gospodarze (40 punktów), którzy skorzystali z doskonałej jazdy Wiktora Lamparta oraz Mateusza Cierniaka. W klasyfikacji następne miejsca zajęli: Unia Tarnów (37), 7R Stolaro Stal Rzeszów (23) i Cellfast Wilki Krosno (16).

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje