Reklama

Reklama

Żużel. Transfery. Michael Jepsen Jensen trafi do Orła Łódz? Duńczyk ma dwie propozycje na stole

Michael Jepsen Jensen na pewno nie znajdzie zatrudnienia w PGE Ekstralidze. Duńczyk musi zejść szczebel niżej i jest już blisko znalezienia pracodawcy na nowy sezon. Żużlowiec w tej chwili najpoważniej rozważa dwie propozycje.

W grze o Jepsena Jensena są w tej chwili Orzeł Łódz i PGG ROW Rybnik. Wydaje się, że Duńczykowi bliżej jest do drużyny prowadzonej przez Adama Skórnickiego. Dlaczego? Przede wszystkim łodzianie muszą wypełnić powstałą lukę, bo z klubem najpewniej pożegna się Rohan Tungate. Coraz głośniej mówi się o tym, że Australijczyk chce spróbować swoich sił w PGE Ekstralidze i trafi do RM Solar Falubazu Zielona Góra. Jeśli zdecyduje się na ten krok, będzie musiał walczyć o skład z Matejem Zagarem i Maxem Fricke.

Reklama

Druga sprawa to obecność Adama Skórnickiego. Trener Orła dobrze zna się z Jepsenem Jensenem jeszcze za czasów wspólnej pracy właśnie w Falubazie. Obaj panowie dobrze się ze sobą dogadują. Poza tym Duńczykowi pasuje też łódzki tor. Swoim profilem przypomina toruńską Moto Arenę, na której zawsze żużlowiec błyszczał. Nie bez znaczenia jest też fakt, że z zamiarem końca kariery nosi się Antonio Lindbaeck, którego prezes Witold Skrzydlewski początkowo widział w budowanej drużynie.

Transfer do Orła Łódź nie jest jednak przesądzony. O kontrakt Jepsena Jensena mocno zabiega również PGG ROW Rybnik. Prezesowi Mrozkowi nie udało się dogadać z Wiktorem Kułakowem czy Jakubem Jamrogiem, więc i jego drużyna potrzebuje solidnych wzmocnień. Nie jest więc wykluczone, że charyzmatyczny działacz zrobi wszystko, aby pozyskać Duńczyka. Zresztą taka inwestycja po prostu się opłaci. Jepsen Jensen ma duże możliwości i wciąż uchodzi za stosunkowo młodego zawodnika.

Dodajmy, że wcześniej żużlowiec był w kontakcie m.in. z działaczami Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Tam jednak składa zdaje się być już zamknięty.

Dowiedz się więcej na temat: Michael Jepsen Jensen | Orzeł Łódź | PGG ROW Rybnik | żużel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama