Reklama

Reklama

​Żużel. Szymon Woźniak chce otworzyć bazę w Szwecji. W 2020 powstrzymała go pandemia. Tym razem ma być inaczej

Szymon Woźniak należy do grona najbardziej profesjonalnych polskich żużlowców. Reprezentant Moje Bermudy Stali Gorzów już od kilku lat przywiązuje ogromną wagę do aspektu technologicznego. Jednym z jego nowych pomysłów było utworzenie nowej bazy w Szwecji. Niestety jego plany w sezonie 2020 zniweczył koronawirus. Żużlowiec nie zamierza się poddawać i liczy, że inwestycja wypali w tym roku.

Wychowanek Polonii Bydgoszcz na szwedzkich torach rywalizuje od kilku dobrych lat. W ostatnim czasie reprezentant Polski przywdziewa barwy klubu z Vetlandy, gdzie jego zespołowym kolegą jest chociażby Bartosz Zmarzlik. 27-latek występy w kraju Trzech Koron traktuje bardzo poważnie. Już w sezonie 2020 planował otwarcie tam swojej bazy sprzętowej. Jej posiadanie nie tylko pozwoliłoby poprawić formę sportową, ale i zawodnik zyskałby sporo wygody. Niestety na przeszkodzie stanęła mu wówczas pandemia koronawirusa.

Szymon Woźniak nie zamierza rezygnować z ambitnych planów i ponownie myśli o inwestycji. - W ubiegłym roku, pomimo tego, że miałem już wszystko przygotowane, ze względu na pandemię niestety się nie udało. Ta niepewność kiedy liga szwedzka ruszy i co się wydarzy, była spora. Teraz niestety spotykam się trochę z tym podobnym problemem, choć wydaje się, że sytuacja jest jednak bardziej ustabilizowana. Zobaczymy czy się uda, ale starania są - oznajmił żużlowiec w wywiadzie udzielonym Tygodnikowi Żużlowemu.

Reklama

Zawodnik Moje Bermudy Stali Gorzów ma niewątpliwie nadzieje, że tym razem wszystko ułoży się po jego myśli. Ostatnie wieści dochodzące do nas ze Szwecji nie są jednak optymistyczne. Kłopoty finansowe przeżywa między innymi Dackarna Malilla, która musiała pożegnać się z Patrykiem Dudkiem. Ponadto niewyjaśniona pozostaje także kwestia kibiców. Wiele wskazuje na to, że sezon ponownie rozpocznie się przy pustych trybunach o czym na łamach Interii mówił nie tak dawno Oliver Berntzon.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy