Reklama

Reklama

Żużel. Szczepionka może uratować sezon 2021. Będą obowiązkowe szczepienia zawodników?

Sezon 2020 był wielkim sukcesem całego polskiego żużla. W naszym kraju udało się bezproblemowo odjechać wszystkie trzy ligi. W przyszłym roku może być równie udanie, a to wszystko za sprawą szczepionki na koronawirusa. Teraz korzystają z niej najbardziej potrzebujący. Kto wie, czy za kilka miesięcy nie zaszczepią się wszyscy zawodnicy z kontraktami w naszym kraju. Główna Komisja Sportu Żużlowego już bada temat.

Jesteśmy coraz bliżej powrotu do normalności. Długo wyczekiwana szczepionka na koronawirusa pojawiła się jeszcze przed końcem obecnego roku. Szczególnie szczęśliwy z jej wynalezienia jest przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego - Piotr Szymański. Działacz jest świadomy potęgi wirusa i chce się ekspresowo zaszczepić.

Reklama

- Na pewno jestem w gronie osób, które zamierzają się jak najszybciej zaszczepić. Zrobię to od razu, kiedy będę mieć taką możliwość. Mam pewne choroby przewlekłe i cieszę się, że do tej pory nie przekonałem się, czym jest koronawirus i jak zareagowałby na niego mój organizm. Tak naprawdę nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, w jaki sposób przejdzie koronawirusa. Szczepionka jest dla mnie zatem zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem niż podejmowanie ryzyka i narażenie się na chorobę, która ma różny przebieg - mówi w wywiadzie dla polskizuzel.pl

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!


Szczepionka na koronawirusa może okazać się wielką szansą dla światowego żużla. Już po nowym roku polscy działacze mają dyskutować na temat obowiązkowych szczepień dla wszystkich osób ze środowiska.

Wówczas nic nie zakłóci sezonu 2021. Po raz kolejny potrzebna będzie ogólna mobilizacja.

- Być może należałoby zaszczepić wszystkich żużlowców i działaczy. Na razie rzucam to jako pomysł. Proszę nie traktować tego jako zapowiedź, że tak będzie. Na pewno spotkamy się w gronie osób zarządzających polskim żużlem. Myślę, że zaczniemy o tym rozmawiać na początku nowego roku - zakończył Piotr Szymański.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij

 Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment.

Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Dowiedz się więcej na temat: żużel | koronawirus | Piotr Szymański

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje