Reklama

Reklama

Żużel. Syn odzyskał jego stare kevlary. Robert Wardzała włożył jeden i... zamek nie wytrzymał

Piotr Wardzała, syn byłego żużlowca i polityka Roberta Wardzały, odzyskał stare kevlary ojca. Ten przymierzył jeden z nich i … zamek nie wytrzymał. Wardzała zachował sportową sylwetkę, ale i tak zdołał się wcisnąć w żużlowy kostium sprzed 17 lat. Już trafił on do naprawy, tu i ówdzie zostanie poszerzony.

Piękniejszego prezentu Robert Wardzała nie mógł dostać. Jego 17-letni syn Piotr odzyskał jego stare kevlary. Jeden z sezonu 2003, kiedy Unia Tarnów wywalczyła awans do PGE Ekstraligi. Drugi z 2004 roku, kiedy tarnowski zespół zdobył mistrza Polski, a Wardzała jeździł w jednym zespole z braćmi Gollobami i Tonym Rickardssonem.

Kevlar z 2003 roku Wardzała podarował kiedyś Grzegorzowi Dzikowi, który próbował swoich sił na żużlu. Wardzała dał mu swój strój w ramach pomocy młodym adeptom. Kevlar z 2004 roku były żużlowiec przekazał z kolei Jerzemu Owsiakowi na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do kolekcjonera z Gdańska, który zapłacił kilka tysięcy, by mieć kevlar zawodnika z zespołu mistrza Polski.

Reklama

Z odzyskaniem kevlaru, który trafił do Dzika, była prosta sprawa. Więcej zachodu było z tym drugim. Piotr Wardzała poświęcił sporo czasu, by trafić do kolekcjonera. Kiedy ten usłyszał, że rozmawia z synem Wardzały, był zadowolony i od razu przystał, że przekaże kevlar synowi. Był szczęśliwy, że wróci on do właściciela.

Wardzała, widząc stare kevlary nie mógł ich nie przymierzyć. Okazuje się jednak, że aby mógł je założyć, to potrzebne będą krawieckie poprawki. W kevlarze z 2003 roku nie potrafił się bowiem dopiąć, zamek trzasnął już przy pierwszej próbie. Były żużlowiec nic sobie jednak z tego nie robiąc, wrzucił zdjęcie w starym stroju na media społecznościowe. - W 2003 roku wywalczyliśmy dla Unii Tarnów awans do PGE Ekstraligi. Ten kevlar był świadkiem ważnych wydarzeń - napisał Wardzała pod zdjęciem.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

------------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj 20 000 złotych - kliknij.

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama