Reklama

Reklama

Żużel. Świetna jazda duńskich liderów ZOOleszcz DPV Logistic GKM-u

Poprzednia kolejka ligi duńskiej obfitowała w wypadki. Poważnych kontuzji doznali Kai Huckenbeck i Rohan Tungate. Tym razem było spokojnie, Dobrą dyspozycję potwierdzili Nicki Pedersen i Kenneth Bjerre, czyli wystrzałowy duet ZOOleszcz DPV Logistic GKM-u. Obaj byli liderami swoich zespołów.

Wielu zastanawiało się, czy kolejna kolejka ligowa w Danii zbierze równie krwawe żniwo, co poprzednia. Nerwowo przygryzali paznokcie działacze Unii Tarnów, gdyż ewentualna kontuzja Nielsa Kristiana Iversena doszczętnie pogrzebałaby czerwoną latarnię eWinner 1. Ligi. Doświadczony Duńczyk przejechał zawody w jednym kawałku, ale jego forma nie zwaliła z nóg. Nie wygrał on żadnego biegu, a jego zespół przegrał mecz. 

Na drugim biegunie znalazł się duet z ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Liderzy zespołu - Kenneth Bjerre i Nicki Pedersen, ponownie potwierdzili wysoką dyspozycję. Starszy z Duńczyków ani razu nie dał się pokonać rywalom. Bjerre zdobył z kolei 16 punktów w 6 gonitwach. Forma filigranowego zawodnika jest o tyle ważna, że ostatnio w końcu zaliczył on dobry występ w barwach GKM-u i teraz potwierdził swoją wzrost dyspozycji.

Reklama

Optymistyczne wyniki osiągnęli także gracze Aforti Startu Gniezno. Szczególnie udany występ zaliczył Timo Lahti. Fin dotychczasowo zawodził polskiego pracodawcę. W Danii żużlowiec pojechał znakomicie, w 7 biegach zgarniając 22 punkty. Nawet taki występ nie pozwolił jednak jego drużynie na zwycięstwo. Dobrze zaprezentował się też Frederik Jakobsen, choć on akurat na razie nie schodzi poniżej pewnego poziomu.

W spotkaniach nie brakowało występów Polaków, którzy nie odegrali aż tak znaczącej roli. Piotr Protasiewicz zgarnął zaledwie 4 punkty, co znów potwierdza, że doświadczony zawodnik jest obecnie daleko od swej optymalnej dyspozycji. Lepiej poradził sobie z kolei Tomasz Gapiński (10 punktów). O skład Arged Malesy Ostrów Wielkopolski walczy Daniel Kaczmarek, choć 9 punktów w 7 wyścigach nie jest szczególnie rewelacyjnym rezultatem.

Wyniki:

GSK Liga - Esbjerg Vikings 48:38
Najlepsi zawodnicy:
GSK - Kenneth Bjerre 16 (3,2,3,2,3,3)
Vikings - Niels Kristian Iversen 11 (1,2,2,1,4,1), Kewin Woelbert 11 (0,3,2,0,3,3,0)

Holsted Tigers - Team Fjelsted 43:41
Najlepsi zawodnicy:
Tigers - Nicki Pedersen 18 (3,3,3,3,3,3)
Fjelsted - Frederik Jakobsen 12 (2,2,3,1,1,3), Benjamin Basso 12 (1,3,2,3,2,1)

Region Varde Elitesport - Nordjysk Elite Speedway 48:39
Najlepsi zawodnicy:
Region - Aleksander Łoktajew 12 (1,1,3,3,3,1), Philil Helstroem Bangs 12 (3,2,0,3,1,3), Tim Soerensen 12 (2,3,2,2,1,2)
Nordyjsk - Timo Lahti 22 (3,3,2,6,2,3,3)

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje