Reklama

Reklama

​Żużel. Startuje OK Bedmet Kolejarz Opole. Czy wygra 2. Ligę Żużlową?

OK Bedmet Kolejarz przystępuje do sezonu w 2. Lidze Żużlowej z dużymi nadziejami. Czy w końcu działacze zbudowali skład na awans? Wojciech Dankiewicz chwali listopadowe ruchy opolan, jednak do grona faworytów ich nie zalicza. - Są drużyny, które wyglądają lepiej, chociażby Optibet Lokomotiv Daugavpils czy MF Trans Devils Landshut - ocenia nasz ekspert.

Żużlowcy OK Bedmet Kolejarza Opole na inaugurację rozgrywek 2. Ligi Żużlowej podejmą SpecHouse PSŻ Poznań. Czy w końcu wygrają zmagania na najniższym szczeblu? - Największym plusem tego klubu jest to, że jeszcze chce im się walczyć o awans. Od paru lat podejmują rękawice i walczą o najwyższe cele. Cieszę się, że w Opolu nadal są plany i sportowe ambicje. Jest dobrze poukladany skład, w kadrze znajduje się kilku doświadczonych zawodników - analizuje Wojciech Dankiewicz. O sile ekipy prowadzonej przez menedżera Piotra Mikołajczaka mają stanowić przede wszystkim Jacob Thorssell, Kamil Brzozowski, Oskar Polis, Andriej Kudriaszow i Mads Hansen. 

Reklama

Mikołajczak to kolejna nowa twarz w klubie. Wcześniej - od 2016 roku - działał w klubie z Gniezna. - Pozyskanie tego działacza świadczy o tym, że w Opolu podchodzą do żużla na poważnie. Zatrudnili fachowca, który od kilku lat jest w tym sporcie i był w klubie z wyższej ligi. Pozytywna postać i wzmocnienie. Pamiętajmy jednak, że na torze jeżdżą zawodnicy, a nie menedżerowie. Dobry ruch, lecz wszystko jest w głowach i motocyklach zawodników - dodaje nasz ekspert. Mikołajczak pełni też rolę dyrektora klubu. 

Wsparcie juniorów

- 2. Liga Żużlowa jest trochę dziwna, bo są tylko cztery polskie zespoły. Stawkę uzupełniają dwa zagraniczne. Opolanom nie będzie łatwo bezpośrednio awansować. Są drużyny, które wyglądają lepiej, chociażby Optibet Lokomotiv Daugavpils czy MF Trans Devils Landshut. Metalika Recykling Kolejarz Rawicz też momentami może zaskoczyć, szczególnie kiedy wesprzeć będą mogli ten zespół zawodnicy mistrza Polski, czyli Fogo Unii Leszno. Według mnie Kolejarz nie jest głównym pretendentem do awansu, ale kto wie, czy nie spłata figla najlepszym. To drużyna budowana z ambicjami, za to trzeba pochwalić włodarzy - podkreśla Dankiewicz.

Kilka dni temu drugoligowiec sfinalizował wypożyczenie Kacpra Łobodzińskiego. - Dla juniora to jak najbardziej dobry ruch. Będzie miał możliwość jazdy. W PGE Ekstralidze nie mógł się za bardzo pokazać. Zawodnicy w jego wieku powinni jak najwięcej startować. Poligonem doświadczalnym są zawody ligowe, a nie młodzieżowe. Wszystko okaże się w praniu - kontynuuje. Co ciekawe - w charakterze "gościa" OK Bedmet Kolejarz wspomóc mogą Mateusz Świdnicki i Bartłomiej Kowalski. Ustaliliśmy, że prezes Michał Świącik nie będzie blokował im jazdy. Jeżeli wystartują obaj, to jeden zostanie desygnowany do rywalizacji na pozycji seniorskiej. Młodzieżowcy na co dzień startujący w najlepszej lidze świata, mogą wnieść do drużyny wiele dobrego.

Bardzo mocni seniorzy

Opolanie mają kandydata na najlepszego zawodnika do 24. roku życia. Jest nim Duńczyk Mads Hansen. Na jazdę liczy również Tomasz Orwat, który trafił do zespołu z Abramczyk Polonii Bydgoszcz. - Hansen to zawodnik młodego pokolenia, ma dopiero 21 lat. Kto wie, czy nie zapracuje na kontrakt w wyższej lidze. Niech się rozwija, może inne kluby będą się o niego biły, tak jak o jego duńskich kolegów - komentuje Dankiewicz. 

Każdy senior w ekipie Piotra Mikołajczaka jest w stanie wykręcić średnią biegową powyżej 2,000. - Ciężko, żeby wszyscy osiągnęli taki wynik. Musieliby jechać na swoim maksymalnym poziomie. Mają doświadczenie ekstraligowe oraz pierwszoligowe. Jacob Thorssell to nawet dwukrotny Indywidualny Mistrz Szwecji. Jest Polis, doświadczony Brzozowski, a także ofensywnie jeżdżący Kudriaszow. Jak wspomniałem - dla mnie nie są głównym kandydatem do awansu, ale mogą powalczyć - podsumowuje nasz ekspert. 

Awizowane składy na mecz OK Bedmet Kolejarz Opole - SpecHouse PSŻ Poznań:

SpecHouse PSŻ Poznań: 1. Matias Nielsen, 2. Lars Skupień, 3. Jonas Seifert-Salk, 4. Robert Chmiel, 5. Kevin Woelbert, 6. Kacper Kłosok, 7. Jakub Szpytma. 

OK Bedmet Kolejarz Opole: 9. Jacob Thorssell, 10. Oskar Polis, 11. Mads Hansen, 12. Kamil Brzozowski, 13. Andriej Kudriaszow, 14. Kacper Łobodziński, 15. Mateusz Świdnicki.

Początek meczu w sobotę 15 maja o godzinie 12:00.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje