Reklama

Reklama

Żużel. Start 2. Ligi Żużlowej ponownie przesunięty!

Rozgrywki najniższego żużlowego szczebla rozgrywkowego miały wystartować 17 kwietnia, jednak już teraz wiemy, że tak się nie stanie. Start ligi został bowiem ponownie przesunięty. Tym razem ma to być po raz ostatni i 3 maja - bo taka jest nowa data inauguracji - żużlowcy mają wyjechać na drugoligowe tory.

Pierwotny plan zakładał start 2. Ligi Żużlowej równo z pozostałymi rozgrywkami ligowymi w Polsce, czyli w weekend 2-4 kwietnia. Jednak już w połowie marca, Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła decyzję - wspólnie z drugoligowymi ośrodkami - że start rozgrywek zostanie przesunięty na weekend 16-18 kwietnia.

Wydawało się, że 2. Liga Żużlowa ruszy w kolejny weekend zgodnie z planem, jednak dziś wieczorem, na stronie polskizuzel.pl, pojawiła się informacja, że start rozgrywek został kolejny raz przełożony.

- Powodem jest przesuniecie w czasie obostrzeń w innych krajach związanych z drugą ligą - tłumaczy portalowi polskizuzel.pl Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Niestety w związkowych wyjaśnieniach nie doprecyzowano o jakie konkretnie obostrzenia chodzi i których krajów one dotyczą, bo w 2. Lidze Żużlowej, poza zespołami z Polski, pojadą jeszcze zespoły z Niemiec i Łotwy. Opcji jest więc wiele.

Co jednak ważniejsze, doprecyzowano kiedy odbędą się zaległe cztery kolejki, bo właśnie tyle rund miało się odbyć w kwietniu. Start rozgrywek zaplanowano na 3 maja, czyli na tzw. weekend majowy, który pierwotnie był datą rezerwową dla drugoligowych zmagań (weekend 1-2 maja). Kiedy odbędą się więc pozostałe mecze? - Cztery przełożone kolejki zostaną rozegrane już w maju. Zaległe mecze będą odbywać się w poszczególne dni tygodnia - tłumaczy na łamach polskizuzel.pl wiceprzewodniczący GKSŻ, Zbigniew Fiałkowski.

Dla kibiców klubów startujących w 2. Lidze Żużlowej najważniejszy jest jednak fakt, że Główna Komisja Sportu Żużlowego nie planuje ponownego opóźnienia startu rozgrywek i jest to "ostatnie przesunięcie".

Jeśli więc faktycznie rozgrywki wystartują 3 maja, oznacza to, że fanów zmagań na drugoligowych torach czeka prawdziwy maraton. W każdy weekend maja będzie odbywać się jedna kolejka, a poza nimi, w dni robocze, zostanie rozegrane dwanaście zaległych spotkań. Przypomnijmy, że część z nich będzie transmitowana na antenach Motowizji, podobnie jak w poprzednim sezonie.

Piotr Kaczorek

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama