Reklama

Reklama

Żużel. Spuchnięta ręka Woźniaka. Jeszcze jedna kontuzja i Stal nie będzie miała składu

Coraz dłuższa lista kontuzjowanych zawodników Moje Bermudy Stali Gorzów. Do Kamila Nowackiego i Wiktora Jasińskiego dołączył w czwartek Szymon Woźniak, który w meczu ligi szwedzkiej doznał kontuzji ręki. Ta jest mocno spuchnięta, wciąż nie wiadomo, czy nie doszło do złamań. Zawodnik przechodzi zabiegi. Dopiero po rezonansie będzie można powiedzieć coś więcej.

Moje Bermudy Stal co rusz musi łatać dziury w składzie na niedzielny mecz z Betard Spartą. Kontuzjowanych juniorów Kamila Nowackiego i Wiktora Jasińskiego mają zastąpić Kamil Pytlewski i Oliwier Ralcewicz. Ten drugi ma dopiero 16 lat i w tym roku zdobył licencję.

Jak wypadnie Thomsen, to nie będzie go kim zastąpić

Po czwartkowym meczu Baugaus-Ligan okazało się, że w trybie pilnym trzeba wezwać Marcusa Birkemose, bo kontuzji doznał Szymon Woźniak. Dopiero za kilka dni, jak z ręki zejdzie opuchlizna, okaże się, jak poważny jest jego uraz.

Stal nie ma już w odwodzie żadnego zawodnika, który mógłby wskoczyć za kontuzjowanego kolegę, a tymczasem wciąż nie wiadomo, jak w niedzielę będzie się czuł Anders Thomsen. On też zmaga się z kontuzją ręki po upadku w Grand Prix Czech. W piątek i sobotę ma jechać w GP Polski we Wrocławiu. Nie wiadomo jak to zniesie i czy uraz się nie pogłębi. W klubie liczą jednak, że nic złego się nie stanie, bo już nie ma nikogo, kto mógłby zastąpić Thomsena. W razie jego absencji Stal musiałaby jechać w szóstkę.

Reklama

Oczywiście w klubie żałują, że tak się sprawy potoczyły, bo była szansa powalczyć o pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym. Z drugiej strony mówi się, że pech przyszedł we właściwym momencie. Gorzej by było, jakby Stal dopadły takie problemy w play-off. Tam już ciężko będzie odrobić straty po porażce wynikającej z absencji kluczowych zawodników. Woźniak, Jasiński i Nowacki powinni wrócić na play-off.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje